Roundup WTA: Heather Watson prekonala 3-hodinovú porážku v Thajsku

Britka Heather Watsonová prehrala prvý set, no v utorok v 1. kole turnaja Thailand Open v thajskom Hua Hin zdolala druhú nasadenú Juliu Putincevovú z Kazachstanu 5:7, 6:4, 7:6 (5). .

Watsonová viedla posledný set trojhodinového maratónu 5:3, kým si Putincevová vynútila tajbrejk. Watson stúpol na 5:1, ale Putincevová zaznamenala štyri body v rade a vyrovnala. Watsonová prelomila podanie Putincevovej a získala nasledujúci bod.

V akcii si zahrala aj Kanaďanka Bianca Andreescuová, ktorá je najlepšou nasadenou a zdolala Britku Harriet Dartovú 6:3, 6:4. Ruská štvrtá nasadená Anna Kalinskaya potrebovala len 45 minút na to, aby zdolala krajanku Jekaterinu Makarovovú 6:1, 6:1.

Zvíťazili 5. nasadená Marta Kostyuk z Ukrajiny, 6. nasadená Tatjana Maria z Nemecka a 8. nasadená Linda Fruhvirtová z Českej republiky. Ruska Anastasia Zacharovová potrebovala tri hodiny a päť minút, aby zdolala Slovenku Annu Karolínu Schmidlovú 3:6, 7:5, 6:3.

Odomknite 6e Sense-Metropole

Trafila 8 es a zachránila si 6 z 8 brejkbalov, aby porazila Češku Terezu Martinkovú 6:4, 7:6 (4) v prvom kole vo francúzskom Lyone.

Za 60 minút zvíťazila aj druhá nasadená Číňanka Shuai Zhang, ktorá zdolala Američanku Madison Brengleovú 6:3, 6:2.

Siedma nasadená Tanka Kovinicová z Čiernej Hory porazila Švajčiarku Viktoriju Golubicovú 6:1, 6:4, kým ôsma Anna Blingova z Ruska odstúpila pre zranenie. Blingová potom v treťom sete prehrávala 4:0.

Postúpili aj Alicia Parksová z USA, Clara Burel z Francúzska a Anna Ponter z Maďarska.