šport

Austrália zrušila víza Novakovi Djokovičovi

dlh…Martin Keep / Agentúry France-Press – Getty Images

Hnev nad imigračnou bitkou Novaka Djokoviča úplne zatemnil tenis, ktorý sa hrá pred tohtotýždňovým Australian Open, a jeden z Djokovičových odvekých rivalov Andy Murray sa len pár minút dostal do finále dvojhry v Sydney.

„Nebudem tu sedieť a začať kopať do Noaha,“ povedal Murray, bývalá svetová jednotka. „Povedal som to na druhý deň – nie je to dobrá situácia pre nikoho.“

Murray, podobne ako mnohí hráči a fanúšikovia, nemá jasno v tom, čo môže nasledovať; Djokovičovi právnici sa vrátili na súd krátko po piatkovom večernom pojednávaní po tom, čo mu boli odobraté víza druhýkrát.

Murray však povedal, že chce situáciu vyriešiť.

„Myslím si, že by bolo dobré pre každého, keby to tak bolo,“ povedal. „Zdá sa, že sa to už dlho naťahuje. Áno – nie je to dobré pre tenis, nie je to dobré pre Australian Open, nie je to dobré pre Novaka. Je zrejmé, že vládu tu mnohí kritizujú. Nie je to dobré.“

Murray povedal, že povzbudzuje ľudí, aby sa dali zaočkovať proti koronavírusu, a dúfa, že budú mať možnosť odmietnuť injekciu rovnako ako Djokovič.

„Ale niekedy majú tieto rozhodnutia dôsledky,“ povedal Murray. „Tá žena, ktorá mi dala tretí pichnutie, pracuje v nemocnici v centre Londýna a povedala mi, že každý človek na jednotke intenzívnej starostlivosti a na ventilátoroch nie je očkovaný. Takže pre mňa má zmysel, aby ľudia pokračovali urob to.

READ  Zostavuje vysielací balíček deviatich ligy Európskej ligy

„Áno, väčšina mladých, zdravých športovcov bude mať pravdepodobne pravdu, ale áno, myslím si, že všetci musíme urobiť svoju časť.“

Na tohtoročných otvorených kvalifikáciách v Melbourne Parku bol dav ľudí malý, no každý v piatok myslel na drámu toho, čím Djokovič v krajine bol.

„Mám rád svoj tenis, ale myslím si, že je úprimný bez ohľadu na tenis,“ povedal 58-ročný Tom Randall, ktorý nosí klobúk so širokým okrajom z Adelaide. „Toto je veľký problém. Všetci musia dodržiavať pravidlá a vláda už šesť mesiacov trvá na očkovaní. Nemyslím si, že robíme s Novakom niečo zlé, žiaľ, ide o dodržiavanie pravidiel.“

Petr Tretinik, 37-ročný obyvateľ Melbourne zo Slovenska, povedal, že dlho pozorne sledoval Djokovičov život a tento rok sa vrátil na Australian Open v nádeji, že ho ešte uvidí.

„Je to jeho zápas, myslím si, že je to veľká strata pre Australian Open,“ povedal Dretnik stojaci vedľa Roda Lavera Areny a Djokoviča, ktorý vyhral svojich deväť titulov na Australian Open vo dvojhre. „Jeho tvár je všade na bojisku, ak sa túlate po meste a chodíte na električky.

„Ale to je všetko. V určitom okamihu si myslím, že to bude, ako keby ste sa dali znova zaočkovať proti tým, ktorí neboli zaočkovaní.

Roger Rashid, Austrálčan, ktorý trénoval niekoľko popredných hráčov, vrátane bývalej svetovej jednotky Laytona Hewitta, povedal, že Djokovič by mal radšej akceptovať druhé zrušenie víz, než bojovať proti rozhodnutiu vlády. Pojednávanie o jeho odvolaní je naplánované na sobotu ráno.

„Myslím si, že existuje moment, keď musíte urobiť správnu vec pre väčšie dobro, čo je správne pre hru a vašich rovesníkov,“ povedal Rashid. „Naozaj sa držte ďalej a povedzte: ‚Vráťte sa o rok a urobte to znova.‘ Okolnosti sú poľutovaniahodné, ale je tu veľmi turbulentná klíma.

READ  Camara červená karta za prehru s Rangers Brock

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close