šport

Kde sa pozerať, podrobnosti o priamom prenose a ďalšie

Kanada sa vo finále Billie Jean King Cup na Estadio de la Cardoja v Španielsku stretne s Talianskom.

Kanaďanky, ktoré otvorili svoj zápas proti hostiteľskému Španielsku, vyhrali Marina Stagusic a Leila Fernandez proti Rebecce Masarovej a Sare Soripes Tarmo, zatiaľ čo Eugenie Bouchardová a Gabriela Dabrowski porazili Masarovú a Soripes Tarmo 6:3, 7:5. Čistý pokus pre Severoameričanov.

Proti Poľsku predviedli ďalší dominantný výkon. Stakusic zdolal Magdalenu Frechovú 4:6, 7:5, 6:3 a postúpil do kanadského semifinále výhrou 6:2, 6:3 nad Magdou Linetovou. Bouchardová s Dabrowskim opäť vyhrali štvorhru, tentoraz proti Veronike Balkowska a Katarzyne Cava zaznamenali ďalšie víťazstvo 3:0.

Kanaďanky sa v semifinále stretli s Českom a Barbora Krejčíková pokorila víťazstvom 6:2, 6:1 nad Marinou Stagusic a prehrala na 1:0. Leila Fernandezová však predviedla impozantný výkon proti wimbledonskej šampiónke Markete Vondrousovej, keď ju porazila 6:2, 2:6, 6:3 a vyrovnala skóre.

Dvojka z US Open 2021 sa potom spojila s Gabrielou Dabrowski a porazila Barboru Krejčíkovú a Katerinu Siniakovú a dostala sa do finále kanadského pohára Billie Jean Kingovej.

Taliani vo svojom prvom zápase zdolali Francúzsko 2:1 vďaka gólom Martiny Trevisanovej a Jasmin Pauliniovej. Caroline Garciaová a Kristina Mladenovicová zabezpečili Francúzom comeback, keď vyhrali štvorhru proti Trevisanovej a Elisabette Gociarettovej.

Potom čelili Nemecku a Trevisan opäť porazil Evu Liesovú a Annu-Lenu Friedsamovú, čím si zabezpečili postup Talianska do semifinále. Lucia Bronzetti a Elisabetta Cosciaretto vyhrali štvorhru proti Fritsum a Laure Siegemond.

Taliansko sa v semifinále stretlo so Slovinskom a ich vrhači vo dvojhre boli opäť hviezdni, keď vyhrali zápasy proti Gaja Juven a Tamara Zidanzek a spečatili tak postup krajiny vo finále Billie Jean King Cup.


Kde sa pozerať na Billie Jean King Cup 2023

Diváci v nasledujúcich krajinách môžu sledovať finále Billie Jean King Cup naživo na nasledujúcich kanáloch a platformách:

READ  Zimné olympijské hry 2022: Fínsko porazilo Fínsko hetrikom Manninen a zdolalo Slovensko

Amerika – Tenisový kanál.

Kanada – Sportsnet a TVA.

Anglicko – Tenisový kanál a BBC.

Španielsko – RTVE.

Nemecko – Tenisový kanál.

Francúzsko – Zostaňte v hre.

Brazília – ESPN.

Taliansko – Super tenis.

Rakúsko – Tenisový kanál a OETV.

Belgicko – Telenet.

Poľsko – Bolsad.

Kazachstan – Cassport.

Česká republika – TV Cesca.

Rumunsko – Digisport.

Slovinsko – Športová televízia.

Ukrajina – Poverkhnost.

Mexiko – TVC bola vyhostená.

Slovensko – JOHN.

Rýchle odkazy

Ďalšie diela Sportskeida

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close