Ekonomika

Alfa Romeo 4C Spider: Limitka 33 Stradale Tributo bude krásnou rozlúčkou – Novinky – Auto

Je toto auto stále vo výrobe? Áno, ale krásny Spider už pripravuje posledný. Posledné predstavenie sa bude hrať za Atlantikom.

Rozlúčková séria Alfa Romeo 4C Spider s prívlastkom 33 Stradale Tributo, z ktorej vznikne iba 33 exemplárov, dostala špecifický červený lak Rosso Villa d’Este. Jeho priehľadná verzia odhaľuje ľahký karbónový monokok. Autor: Alfa Romeo

Fanúšikovia Alfa Romeo nemajú veľa dôvodov na radosť. Sedan Giulia ani SUV Stelvio rozhodne nepatria medzi trháky a na menší crossover Tonale si budú musieť ešte rok počkať. Smutnejšie však je, že športové modely úplne zmizli z portfólia slávnej značky s bohatou športovou históriou. Vyplynulo to z plánov na oživenie kupé GTV a nového superšportu 8C. Ostré verzie sériových modelov s prívlastkom QV (Qadrifoglio Verde) alebo Ti sú ich slabou náhradou. Existuje však jedna výnimka.

V sérii sa objavia prvky, ktoré boli zatiaľ iba na ...

Séria bude obsahovať prvky, ktoré boli predtým iba na požiadanie. Napríklad dvojvetvový centrálny výfuk Akrapovič. Autor: Alfa Romeo

Pamätáte si ešte na ľahké kupé Alfa Romeo Spider 4C? Ak nie, nemusíte mať výčitky svedomia. Kupé bolo predstavené pred siedmimi rokmi, v roku 2013, o rok neskôr nasledovala jeho otvorená verzia Spider. Naposledy sme o ňom počuli minulý rok, ale nie v pozitívnom kontexte. Pôsobivý puristický model, ktorý uprednostňoval nízku hmotnosť pred výkonom, sa z európskych cenníkov vytratil. Hovorilo sa o definitívnom konci. To sa však ešte nestalo. Alfa dokonca pripravuje nový „limit“, ale ako tušíte, v Európe posadnutej znižovaním emisií sa ho nedočkáme.

Puristický interiér naďalej šetrí každý gram ...

Puristický interiér naďalej šetrí každý gram hmotnosti. Tentokrát aj vďaka karbónovým sedadlám.

Autor: Alfa Romeo

A to aj napriek tomu, že toto auto má pomerne skromný preplňovaný 4-valec s objemom 1,75 litra a hmotnosťou necelých 900 kg. A to aj v otvorenej verzii. Na európske normy je toho príliš veľa. A tak sa novinka dostane výlučne do USA. Limitovaná séria 4C Spider 33 Stradale Tributo pripomína slávnu Alfu Romeo z roku 1967 rovnakého mena – model, ktorý sa tiež chválil architektúrou s centrálne umiestneným motorom. Zatiaľ čo však Alfa 4C mala úlohu veľvyslanca značky, ktorá sa po rokoch vrátila do USA, v čase jej príchodu na americký trh bude „limitom“ posledná rozlúčka s týmto modelom. A nádherná.

Ultraľahký roadster s pohonom zadných kolies, ktorý dnes už veľa nenájdete, dostane trojvrstvový červený lak Rosso Villa d’Este, priehľadný na karbónovom podvozku, 18- a 19-palcové kolesá s piatimi otvormi, potiahnuté uhlíkom karbónové sedadlá a štítky s výrobným číslom. Súčasťou štandardnej výbavy sú prvky, ktoré boli pôvodne iba na želanie. Napríklad výfuk Akrapovič, nastaviteľné tlmiče, bi-xenónové svetlá alebo spojlery a zrkadlá s talianskou trikolórou. Magické zrýchlenie z 0 na 100 km / h za 4,1 sekundy bude aj naďalej výsledkom celohliníkového 4-valca 1,75 T s dvojicou medzichladičov, priamym vstrekovaním paliva a variabilným časovaním ventilov.

Jeho 174 kW a krútiaci moment 350 Nm spracuje šesťstupňová dvojspojková prevodovka Alfa TCT, ktorá na zmenu prevodových stupňov potrebuje iba 0,13 sekundy, a odosiela sa výlučne na zadné kolesá. Ovládací systém jazdného režimu DNA pridáva režim závodného okruhu ku klasickým režimom Dynamic, Normal a All Weather pre horšie trakčné podmienky. K dispozícii bude aj pomocná akcelerácia v podobe trakčného systému Launch Control. Alfa Romeo vyrobí iba 33 kópií. Cena automobilka zatiaľ nezverejnila, nemusí to však byť zlá investícia. Či už Alfa niekedy vyrobí automobil tohto typu so spaľovacím motorom, je veľmi otázne.

Alfa Romeo 4C Spider 33 Stradale Tributo - 2020

Alfa Romeo 4C Spider 33 Stradale Tributo - 2020

Páči sa vám tento článok?
Podporte prosím kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je každý deň prinášať aktuálne správy. Aby sme pre vás mohli pracovať neustále a ešte lepšie, potrebujeme tiež vašu podporu.
Ďakujem za akýkoľvek finančný príspevok.

READ  Trhy SVE čakajú na stretnutia centrálnych bánk v Čečensku a Maďarsku

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close