Ekonomika

Plán obnovy, ktorý je ťažké si predstaviť, je totálne prepracovanie

domáce politiky

Úplné prepracovanie plánu obnovy je ťažko predstaviteľné a nezostáva nič iné, ako stavať na tom, čo bolo schválené, povedal premiér Robert Fico na štvrtkovej tlačovej konferencii po stretnutí s podpredsedom vlády Petrom Gameckom (Voice) pre plán obnovy. . -SD).

Fico: Plán celkovej reformy je ťažko predstaviteľný
Podpredseda vlády pre obnovu Peter Gameck a premiér Robert Figo (Foto TASR)

Bratislava 2. novembra (DASR) – Úplné prepracovanie ozdravného plánu je ťažko predstaviteľné a iná možnosť ako ho schváliť nie je, povedal na tlačovej konferencii po štvrtkovom stretnutí s podpredsedom vlády premiér Robert Fico. Peter Kemec (podpredseda SD) pre ozdravný plán, Kmecovo miesto môže nahradiť radový člen kabinetu s vlastnou kanceláriou.
„Je veľmi ťažké si predstaviť totálnu revíziu ozdravného plánu, pretože máme termín – v polovici roka 2026 sa končí financovanie projektov z tohto nástroja. Nedá sa preto robiť nič iné, len stavať na tom, čo je schválené.“ Buďte čo najflexibilnejší,“ povedal Figo.
Na Kmeca chce premiér preniesť všetky právomoci, ktoré môže vykonávať z úradu vlády. „Nechcem vytvárať žiadnu kópiu. Nech si každý rieši, čo má, a prvoradou úlohou podpredsedu vlády je realizovať ozdravný plán,“ dodal Fico.
Predseda vlády vyjadril nespokojnosť so spôsobom, akým sa záchranný plán realizoval v predchádzajúcich dvoch rokoch. „Keď si uvedomíme, že na zlepšenie života na Slovensku máme zo záchranného programu viac ako 6 miliárd eur, ale keď z údajov vyplýva, že ku koncovým užívateľom sa k dnešnému dňu dostalo len 400 miliónov eur, je to strašné zlyhanie predchádzajúcej vlády. “ povedal. Figo.
Podľa Kmeca mnohé míľniky ozdravného plánu nesúvisia s regiónmi ani záujmami ekonomiky. „Treba sa pozrieť na možnosť úpravy plnenia cieľov tak, aby sa po ekonomickej a inflačnej kríze rýchlo rozdelili peniaze z programu hospodárskej obnovy do jednotlivých regiónov,“ povedal.

READ  Za šesť mesiacov Ukrajina zvýši dovoz palív 12-krát

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close