Technológie

Amazon odhalil autonómny dron, ktorý stráži váš dom (Podcast click)

Komentovaný prehľad technologických noviniek.

Vypočujte si podcast Kliknite

Témy podcastov:

  • Novinky z Amazonu (vrátane autonómneho dronu pre domácnosť)
  • Prečo Microsoft kúpil veľké herné štúdio Bethesda
  • Čo je nové v predaji TikToku

Amazonské správy

Počas týždňa predstavil Amazon nové produkty, vylepšenia hlasovej asistentky Alex a vlastnú službu streamovania hier Luna (viac o tom nižšie).

Produkty Amazon Echo a Alex dostali nový sférický tvar s lepším zvukom a Amazon Sidewalk, pomocou ktorého chce spoločnosť vybudovať novú zdieľanú sieť medzi zariadeniami.

Amazon taktiež predstavil novú generáciu Echo Show s rotujúcim displejom, ktorý automaticky sleduje osobu na telefóne, novú Eero wifi a niekoľko nových fotoaparáty Prsteň.

Najväčší rozruch však spôsobil autonómny lietajúci dron s názvom Ring Always Home Cam, ktorý má v prípade neprítomnosti strážiť domácnosť.

Dron sa aktivuje pri neoprávnenom vstupe, vzlietne zo svojej stanice, zapne kameru, začne natáčať, pošle upozornenie živého obrazu majiteľovi domu a letí oproti páchateľovi.

Amazon tvrdí, že chce chrániť domácnosť a zahnať zlodejov. Dron sa nedá ovládať, lieta iba autonómne. Najprv sa naučia dispozíciu domu alebo bytu, podobne ako napr robotický vysávač, a potom sa aktivuje iba v prípade potreby.

Medzi dôležité oznámenia patrila nová schopnosť Alexy viesť prirodzenejší dialóg a viesť konverzáciu s viacerými ľuďmi bez neustáleho používania adresy „Alexa“.

Prehľad všetkých noviniek zostavil portál CNET v tomto 10-minútovom videu:

(Blog Amazon, The Verge)

Microsoft kúpil herné štúdio Bethesda

Po poslednom týždni vieme o nových konzolách od Sony a Microsoft takmer všetko. Technické podrobnosti sú známe už dlho, ale skutočnosť, že Microsoft kupuje významného vydavateľa hier s titulmi ako Fallout, Elder Scrolls alebo Doom a Wolfenstein, nám umožňuje dotvárať obraz obchodných modelov spoločnosti.

READ  Hovorili sme s tou istou osobou, ktorá minulý týždeň hrávala pád Babylonu

Spoločnosť Microsoft vynaložila 7,5 miliardy dolárov na začlenenie budúcich veľkých titulov od spoločnosti Bethesda do vlastného predplatného Game Pass. Je to najväčšia stávka na predplatné v hernom priemysle. Ukazuje to, že Microsoft to s hrami po rokoch myslí znovu a že je pravdepodobné, že sa celý biznis skonsoliduje pod veľkými zastrešujúcimi značkami.

Xbox už to nebude konzola, ale katalóg hier, ktoré si náhodou budete môcť zahrať na rovnomennej hernej konzole. Microsoft pochopil, že v nasledujúcich rokoch sa priemysel zmení na stav, v ktorom budú technické parametre a vybavenie druhou vecou v poradí. Firma verí, že víťazom sa stane ten, kto bude mať lepší katalóg s čo najmenšou prekážkou vstupu.

Čoskoro bude jasné, či má spoločnosť pravdu. Sledujte iba počet predplatiteľov Game Pass, ktoré dnes platí 15 miliónov hráčov. Ak dosiahnu za pár rokov päťdesiatku, budú v spoločnosti Microsoft spokojní.

Naopak, Playstation pôjde tradičnou cestou konzoly a exkluzívneho obsahu a bude merať úspešnosť v počte predaných konzol.

Okrem toho Amazon napadol celý podnik a oznámil vlastnú streamovaciu službu Luny. V zásade bude ponúkať technológiu na streamovanie hier a vlastný malý katalóg. Zároveň ponúkne vydavateľom hier možnosť pridať svoj katalóg ako samostatný balíček predplatného. Rovnako ako ste si predtým platili za televíziu na HBO.

Myšlienka je skvelá. Amazon má túto technológiu a ponúka predplatiteľom pravidelné príjmy vo forme predplatného, ​​čo je ťažké odmietnuť. Bude otázne, či vydavatelia hier prevezmú kontrolu nad ich vzťahom so zákazníkmi Amazonu. Predajcovia fyzického tovaru tak urobili a zdá sa, že nie sú veľmi chválení.

Znovu a znovu sa však debata o hernom biznise vracia späť do katalógu hier.

(NPR)

Čo je nové v predaji TikToku

Dohoda medzi čínskou spoločnosťou ByteDance, ktorá vlastní TikTok, s americkými spoločnosťami Oracle a Walmart stále nie je konečná. Situácii nepomáha ani prezident Trump, ktorý robí odlišné vyhlásenia od oficiálneho znenia dohody.

READ  Chocobo GP "Už žiadne veľké aktualizácie", Mythril prerušený

Podľa nej by spoločnosti Oracle a Walmart mali vlastniť 20% novej spoločnosti TikTok Global a ByteDance 80%. Prezident Trump však tvrdí, že TikTok bude vo vlastníctve hlavne USA bez čínskeho vplyvu.

Okrem toho stále čaká na reakciu Čína, ktorá musí dohodu schváliť. Spoločnosť ByteDance požiadala čínsku vládu o vývoznú licenciu, zatiaľ však nedostala odpoveď.

Čína uvalila clo na vývoz algoritmov pred niekoľkými týždňami.

Platnosť predĺženia Trumpovho nariadenia, ktoré zakáže TikTok v Spojených štátoch, má vypršať cez víkend 27. septembra, pokiaľ to nebude v rukách amerického majiteľa.

Federálny sudca však požiadal vládu USA, aby odložila nadchádzajúci zákaz podávania žiadostí alebo aby cez víkend dokázala pred súdom, ako je TikTok bezpečnostná hrozba.

Niekoľko analytikov súhlasí s tým, že TikTok môže byť zneužitý pod čínskym vplyvom (spoločnosť ByteDance vyvíja aplikáciu v Číne napriek skutočnosti, že údaje sú mimo krajiny). Trumpova administratíva však doteraz dôveryhodne nedokázala, že ide o hrozbu pre USA.

Na druhej strane, také zásahy vlády do diania okolo súkromnej spoločnosti vytvárajú podľa šéfov amerických technologických spoločností aj nebezpečný precedens.

(CNBC, FWIW od Davida Tvrdona)

[Kliknite a prihláste sa na odber newslettra FWIW by David Tvrdon]

Všetky podcasty denníka SME

Môžete si stiahnuť všetky podcasty denníka SME počúvajte na jednom mieste na podcasty.sme.sk.

Ak máte záujem o reklamný spot v podcastoch alebo inú spoluprácu, napíšte nám na podcasty.inzercia @ sme.sk, pošleme vám cenovú ponuku.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close