Technológie

Globálne vzdelávacie skúsenosti: Študenti UENR cestujú na Slovensko na program ERASMUS+

Osem študentov z Univerzity energetiky a prírodných zdrojov (UENR) sa v súčasnosti zúčastňuje medzinárodného programu kreditnej mobility ERASMUS+ (ICM) na Slovenskej technickej univerzite v Bratislave.

Cieľom programu je uľahčiť mobilitu vo vysokoškolskom vzdelávaní a poskytnúť študentom a zamestnancom bohaté medzinárodné vzdelávacie skúsenosti.

Študenti, vrátane šiestich pregraduálnych a dvoch postgraduálnych študentov z Katedry atmosférických a klimatických vied, sa zúčastnia výmeny od 20. apríla do 20. júna 2024.

Sú to Joseph Azare, Eware Owusu Agyemang, Hertie Blankson, Blessed Abogie, Sharon Asenzo, Deborah Nketsia, Kelvin Manu Osi a Samuel Kwaku Badu Bohen.

Výmenný program zahŕňa aj dvoch členov fakulty, Dr. Richarda Kyre-Boatenga a Dr. Fredericka Otu-Larbyho.

Podľa koordinátora rezortných výmenných programov Dr. Kyre-Boateng „má v úmysle rozšíriť svoje akademické a výskumné kapacity v globálnom prostredí.“

Výberový proces bol vysoko konkurenčný a vyžadoval, aby kandidáti mali minimálnu GPA 3.0 a podliehali dôkladnému vyhodnoteniu ich akademických záznamov. Výskumné ambície a budúci prínos žiadateľov sa posudzovali prostredníctvom osobných rozhovorov a zvažovala sa aktívna účasť na relevantných spoločných študijných aktivitách.

Dr Kyere-Boateng uviedol, že od zúčastnených študentov a členov fakulty sa očakáva, že budú mať veľký úžitok z medzinárodnej akademickej iniciatívy, ktorá prispieva k zlepšeniu reputácie univerzity a jej akademickej excelentnosti.

„Prostredníctvom tohto programu sú študenti vystavení pokročilým výskumným príležitostiam a technológiám v zahraničí, čím si zlepšujú svoje zručnosti v oblasti klimatickej vedy učením sa od medzinárodných kolegov,“ povedal.

Očakáva sa, že táto expozícia nielen vytvorí neoceniteľné globálne siete, ale tiež pripraví pôdu pre budúci spoločný výskum.

Podľa Dr Kyre-Bottenga znalosti a zručnosti získané v zahraničí umožnia účastníkom efektívne riešiť problémy súvisiace s klímou v Ghane, čo zvýši tvorbu politiky a povedomie verejnosti o zmene klímy.

„Okrem toho tento program výrazne obohacuje akademické prostredie Ghany tým, že podporuje kultúru výskumu a inovácií v klimatickej vede. To posilní schopnosť Ghany rozvíjať udržateľné stratégie na riešenie súčasných a budúcich environmentálnych výziev,“ povedal.

READ  Polícia varuje, že „skutočný život Mario Kart“ nie je v Droitwichi vtipom

Vylúčenie zodpovednosti: Názory, názory, komentáre, príspevky a vyhlásenia čitateľov a prispievateľov na túto stránku nemusia nevyhnutne predstavovať názory alebo politiku spoločnosti Multimedia Group Limited.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close