športové

Americký hráč Schalke sa symbolicky zapojil do protestov v USA

dnes 20:45
|

Futbalista FC Schalke 04 Weston McKennie sa po smrti Georga Floyda v Minneapolise zúčastnil protestov proti policajnému násiliu voči africkej americkej komunite v Spojených štátoch.

Počas sobotného 29. kola zápasu v nemeckej Bundeslige s Werderom Bremenom (0: 1) vložil americký záložník do rukávu kazetu so slovami „Spravodlivosť pre Georga“ a nechal odkaz na sociálnej sieti. po stretnutí.

„Chcel by som upozorniť na problém, ktorý pretrváva príliš dlho. Musíme brániť to, v čo veríme. Myslím, že nastal čas, aby sme boli vypočutí.“ napísal McKennie na svoj Twitter účet a pridal hashtagy #justiceforgeorgefloyd a #saynotoracism (Povedz nie rasizmu).

46-ročný George Floyd zomrel v pondelok 25. mája po brutálnej policajnej operácii. Ako ukazuje video zobrazené na internete, Constable Derek Chauvin tlačil neozbrojeného afrického Američana, pripútaného a ležiaceho, kolena na krku najmenej päť minút.

Prečítajte si tiež

VIDEO: Hertha pokračuje v jazde, rozhodujúcim cieľom bol Peter Pekarík

Floyd – predtým zatknutý za trestný čin – sa sťažoval na bolesť a zakričal, že nemôže dýchať. Postupne sa prestal hýbať a rozprávať. Zomrel krátko potom, čo bol prevezený do nemocnice.

Po jeho násilnej smrti vypukli masové demonštrácie v Minneapolise, ale aj v iných amerických mestách, ktoré sa potom zvrhli na nepokoje. Dvaja ľudia už boli zabití pri násilných protestoch v Spojených štátoch. Proti rasovo motivovanému policajnému násiliu sa vyjadrilo mnoho amerických športových hviezd, ako napríklad basketbalový hráč LeBron James a člen basketbalovej haly slávy Lisa Leslie.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close