šport

Ange Postecoglou vládol Celticu na jeho ceste do Austrálie po nedávnom pokuse vziať jedného z jeho hráčov

Sead Haksapanovič z Celticu (vpravo) oslavuje po víťazstve 2:1 proti Motherwell v stredu večer (Foto: Rob Casey / SNS Group)

23-ročného útočníka povolal manažér Miodrak Radulovič, ktorý nemá jasno v pozícii Celticu pri uvoľňovaní hráčov na medzištátne zápasy budúci týždeň. Škótsky manažér Steve Clarke už vyjadril svoje „sklamanie“ z toho, že mu odopreli možnosť vybrať si Celtic na stredajší prípravný zápas s Tureckom v Diyarbakire. Nebolo prerobené na oficiálne okno FIFA, takže hráči Celticu majú právo trvať na tom, aby sprevádzali Austráliu namiesto toho, aby súťažili v Sydney Super Cup. Chýbajú už len tí, ktorí idú so svojimi krajinami na majstrovstvá sveta. Manažér Ange Postecoglou potvrdil, že pocestuje aj kapitán Callum McGregor, ktorý sa zotavuje zo zranenia kolena.

„Každý, kto nejde na majstrovstvá sveta, ide s nami do Austrálie,“ povedal Postecoglou. „To nie je problém. FIFA umožnila klubom robiť vlastné rozhodnutia, pretože toto nie je oficiálne uznané medzinárodné okno a my sme sa ako klub rozhodli sami. Semeno príde s nami do Austrálie.

Obranca – a súčasný zastupujúci kapitán – Cameron Carter-Vickers je najnovším hráčom Celticu, ktorý sa dozvedel dobré správy o povolaní na majstrovstvá sveta. Bol zaradený do kádra USA a mohol by sa objaviť v skupinových zápasoch proti Anglicku, Walesu a Iránu. „Bude to pre neho zážitok, ktorý sa mu raz za život nezdá,“ povedal Postecoglou. „Veľa sa z toho naučí ako hráč aj ako človek a myslím si, že nám to prospeje, keď sa vráti. Bol som sklamaný, že Kyoko a Rio nedokázali zostaviť japonský tím a Matt O’Reilly a Jota, ktorí boli na zlyhali aj okraje ich národných tímov. Ak sa Škótsko kvalifikuje, my by sme to privítali s otvorenou náručou. Teším sa z Camerona,“ dodal. „Je to múdre pre neho a múdre pre náš klub. Príchod do Celticu videl ako príležitosť posunúť svoj futbal na inú úroveň a presne to urobil.

READ  Západoaustrálska Astra Sharma sa pripojila k krajanke Ajle Domlajanovičovej vo štvrťfinále Maroccan Open.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close