šport

Bratia Bryanovci vedú USA pred Slovenskom a umiestnili sa vo Svetovej skupine Davisovho pohára 2015

HOFFMAN ESTATES, Illinois – Američania Bob a Mike Bryanovci v sobotu (v nedeľu, manilského času) zavŕšili pozoruhodný týždeň ďalšou slávnostnou hrudnou pumpou.

Šesť dní po víťazstve na US Open o 100. turnajový titul v kariére vyhrala svetová jednotka vo štvorhre s prehľadom zápas amerického Davisovho pohára proti Slovensku v troch setoch.

Bryans ovládal sieť rýchlymi rukami a volejmi z krátkeho uhla, sedemkrát prelomil podanie a porazil Norberta Komposa a Lukasa Lackowa 6-1, 6-2, 6-1 len za 76 minút.

„Mali sme svoje ciele, ktorými bolo vyhrať US Open a prísť sem a pomôcť tímu dostať sa do svetovej skupiny,“ povedal Bob Bryan. „Mám pocit, že sú to všetko rovnaké emócie. Môžeme si to nejako vydýchnuť a užiť si to. Áno, bolo to dobré, keď sme vyhrali Open, ale v tomto nerozhodnom výsledku sme veľmi rýchlo zmenili zameranie.“

Bryantovo rozrušené víťazstvo nasledovalo po piatkovej sérii priamych výhier vo dvojhre nad Johnom Isnerom a Samom Querreym 3:0. Spojeným štátom to vynieslo miesto vo svetovom tíme 2015, čo je úsek na najvyššej úrovni, ktorý sa začal v roku 1989.

Inzerát – Pokračovať v čítaní nižšie ↓

„Bol to jeden z našich najlepších daviscupových výkonov, pretože som cítil, že sme zasiahli všetky aspekty hry,“ povedal Mike Bryan.

„V skutočnosti tam nie sú žiadne ťažkosti,“ dodal. „Začali sme s nadšením a udržali sme to v chode a udržali sme si energiu.“

S Lakom mal hrať najvyššie nasadený slovenský deblista číslo 88 Michal Mertinac. Nahradil ho ale Kompos, ktorý v úvodnej dvojhre prehral s Isnerom.

Kapitán Slovenska Miloslav Mesir povedal, že Mertinac nemôže ísť, pretože je chorý.

„Zlepšoval sa, ale stále bojoval,“ povedal Messir.

READ  Rudd sa vyšvihol a udržal si titul Geneva Open

Combos a Lacco sú predovšetkým singlistami. Kombos je na 688. priečke vo štvorhre a Lako na 1211. mieste.

„Je to ťažké, keď nehráte štvorhru,“ povedal Lacko. „Takže si tam trochu stratený, áno, keď hráš najlepší štvorhrový pár na svete.“

V nedeľu sa odohrajú ďalšie dve obrátené dvojhry, ktoré nebudú mať žiadny vplyv na nerozhodný výsledok. Zredukujú sa na najlepší z troch setov a budú hrať Isner a Querrey, povedal kapitán USA Jim Courier.

Pokračujte v čítaní nižšie ↓

Američania ešte musia zhodiť set v Sears Center, ktorý sa nachádza 30 míľ severozápadne od Chicaga. Courier dúfa, že predstavenie použije ako odrazový mostík pre rok 2015.

„Môžete vyhrať kdekoľvek. Ale ak dokážete získať deväť setov v pokluse, je to pre vás vysnívaný scenár,“ povedal. „Hrali sme dobre, keď sme to potrebovali.“

Získajte najnovšie športové správy a aktualizácie na SPIN.ph

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close