Veda

Arizona hlási 355 nových prípadov koronavírusu, 1 ďalší úmrtie

(AP Photo / Jean-Francois Badias)

Toto je pravidelne aktualizovaný príbeh s najnovšími informáciami, správami a aktualizáciami o koronavíruse a jeho vplyve na Arizonu a ďalšie obdobia na nedeľu 4. októbra.

PHOENIX – Arizonské zdravotnícke úrady v nedeľu ráno hlásili 355 nových prípadov koronavírusu a jedno ďalšie úmrtie.

Podľa arizonského ministerstva zdravotníctva to podľa dokumentovaného stavu štátu predstavovalo 220 754 infekcií COVID-19 a 5 706 úmrtí.

Viaceré kľúčové metriky týkajúce sa závažnosti arizonskej pandémie sú takmer najnižšie za posledné mesiace.

Počet arizonských potvrdených alebo podozrivých hospitalizovaných pacientov v nemocnici COVID-19 klesol v sobotu na 545, čo je oproti 605 v piatok pokles na 60.

Počet pacientov s COVID-19 na lôžkach na JIS bol v sobotu 133, čo je najviac od 17. septembra, ale nie výrazne nad hranicou pandémie 114.

Počet hospitalizovaných pacientov s COVID-19 dosiahol 13. júla maximum 3 517 a počet pacientov s COVID-19 na lôžkach na JIS dosiahol v ten istý deň 970.

Arizonská týždenná percentuálna pozitivita na diagnostické testy COVID-19 je na tempe, ktoré bude piate za sebou idúce týždne na úrovni 4%, pričom tento týždeň bolo zatiaľ zaznamenaných 45 369 testov.

Miera pozitivity, ukazovateľ toho, ako sa vírus šíri v komunite, bola ku koncu júna až 20%.

Týždenné sadzby sú založené na tom, kedy sa vzorky odoberajú, nie na tom, kedy sa nahlásia, takže percento za posledné týždne môže kolísať, pretože laboratóriá sa dostanú do testovania a štát dokumentuje výsledky.

Arizonské ministerstvo zdravotníctva denné správy súčasný prípad, údaje o úmrtí a testovaní potom, čo štát dostane štatistiku a potvrdí ich, čo môže zaostávať o niekoľko dní alebo viac. Nepredstavujú skutočnú aktivitu za posledných 24 hodín.

Údaje o hospitalizácii zverejňované každé ráno však hlásia nemocnice predchádzajúci večer.

Kĺzavý sedemdňový priemer pre novo hlásené prípady štátneho zdravotníctva bol podľa soboty 510,43 sledovanie agentúra Associated Press a minulý týždeň bola relatívne stabilná.

Sedemdňový priemer novo hlásených úmrtí bol do soboty 11,86, tretíkrát pod 17 od 10. júna.

Priemer sedemdňového prípadu vyvrcholil 6. júla na 3 844 a priemer smrti dosiahol 30. júla 94 rokov.

Keďže v júni raketovo stúpali prípady, miestne samosprávy v mnohých častiach Arizony – vrátane všetkých okresov Maricopa – implementovali požiadavky na pleťové masky a guvernér Doug Ducey vydal celonárodné výkonné nariadenia na zatvorenie určitých podnikov a obmedzenie vyťaženosti reštaurácií.

Šírenie COVID-19 sa čoskoro spomalilo a od vrcholu pandémie ustavične klesá. Veľká časť štátu narazila na referenčné hodnoty stanovené ministerstvom zdravotníctva, ktoré umožňujú určitým podnikom opätovné otvorenie na základe kapacitných obmedzení a ďalších predpisov.

COVID-19, choroba spôsobená novým koronavírusom, nemá na niektorých ľudí žiadny vplyv a pre iných je vážne oslabujúca alebo smrteľná. Infikovaní ľudia bez príznaky – ktoré zahŕňajú, ale nie sú obmedzené na kašeľ, horúčku a ťažkosti s dýchaním – sú schopné šíriť vírus.

Všetky články, informácie a aktualizácie týkajúce sa koronavírusu z KTAR News nájdete na ktar.com/coronavirus.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close