Veda

Arizona hlási 355 nových prípadov koronavírusu, 1 ďalší úmrtie

(AP Photo / Jean-Francois Badias)

Toto je pravidelne aktualizovaný príbeh s najnovšími informáciami, správami a aktualizáciami o koronavíruse a jeho vplyve na Arizonu a ďalšie obdobia na nedeľu 4. októbra.

PHOENIX – Arizonské zdravotnícke úrady v nedeľu ráno hlásili 355 nových prípadov koronavírusu a jedno ďalšie úmrtie.

Podľa arizonského ministerstva zdravotníctva to podľa dokumentovaného stavu štátu predstavovalo 220 754 infekcií COVID-19 a 5 706 úmrtí.

Viaceré kľúčové metriky týkajúce sa závažnosti arizonskej pandémie sú takmer najnižšie za posledné mesiace.

Počet arizonských potvrdených alebo podozrivých hospitalizovaných pacientov v nemocnici COVID-19 klesol v sobotu na 545, čo je oproti 605 v piatok pokles na 60.

Počet pacientov s COVID-19 na lôžkach na JIS bol v sobotu 133, čo je najviac od 17. septembra, ale nie výrazne nad hranicou pandémie 114.

Počet hospitalizovaných pacientov s COVID-19 dosiahol 13. júla maximum 3 517 a počet pacientov s COVID-19 na lôžkach na JIS dosiahol v ten istý deň 970.

Arizonská týždenná percentuálna pozitivita na diagnostické testy COVID-19 je na tempe, ktoré bude piate za sebou idúce týždne na úrovni 4%, pričom tento týždeň bolo zatiaľ zaznamenaných 45 369 testov.

Miera pozitivity, ukazovateľ toho, ako sa vírus šíri v komunite, bola ku koncu júna až 20%.

Týždenné sadzby sú založené na tom, kedy sa vzorky odoberajú, nie na tom, kedy sa nahlásia, takže percento za posledné týždne môže kolísať, pretože laboratóriá sa dostanú do testovania a štát dokumentuje výsledky.

Arizonské ministerstvo zdravotníctva denné správy súčasný prípad, údaje o úmrtí a testovaní potom, čo štát dostane štatistiku a potvrdí ich, čo môže zaostávať o niekoľko dní alebo viac. Nepredstavujú skutočnú aktivitu za posledných 24 hodín.

Údaje o hospitalizácii zverejňované každé ráno však hlásia nemocnice predchádzajúci večer.

READ  Ako môžu účinky na mozog spôsobiť dlhotrvajúci COVID

Kĺzavý sedemdňový priemer pre novo hlásené prípady štátneho zdravotníctva bol podľa soboty 510,43 sledovanie agentúra Associated Press a minulý týždeň bola relatívne stabilná.

Sedemdňový priemer novo hlásených úmrtí bol do soboty 11,86, tretíkrát pod 17 od 10. júna.

Priemer sedemdňového prípadu vyvrcholil 6. júla na 3 844 a priemer smrti dosiahol 30. júla 94 rokov.

Keďže v júni raketovo stúpali prípady, miestne samosprávy v mnohých častiach Arizony – vrátane všetkých okresov Maricopa – implementovali požiadavky na pleťové masky a guvernér Doug Ducey vydal celonárodné výkonné nariadenia na zatvorenie určitých podnikov a obmedzenie vyťaženosti reštaurácií.

Šírenie COVID-19 sa čoskoro spomalilo a od vrcholu pandémie ustavične klesá. Veľká časť štátu narazila na referenčné hodnoty stanovené ministerstvom zdravotníctva, ktoré umožňujú určitým podnikom opätovné otvorenie na základe kapacitných obmedzení a ďalších predpisov.

COVID-19, choroba spôsobená novým koronavírusom, nemá na niektorých ľudí žiadny vplyv a pre iných je vážne oslabujúca alebo smrteľná. Infikovaní ľudia bez príznaky – ktoré zahŕňajú, ale nie sú obmedzené na kašeľ, horúčku a ťažkosti s dýchaním – sú schopné šíriť vírus.

Všetky články, informácie a aktualizácie týkajúce sa koronavírusu z KTAR News nájdete na ktar.com/coronavirus.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close