Ekonomika

Asi 30 delegátov navštívi Brest na oslavy Dňa mesta

BREST 29. júla (BelTA) – Približne 30 delegátov pricestovalo do Brestu 29. a 30. júla, aby pomohli mestu osláviť jeho 1003. narodeniny, uvádza BelTA.

Brest hostí zástupcov a diplomatické misie Poľska, Lotyšska, Slovenska, Nemecka, ruskej Samary, Kovrova, Kaliningradu, Petrohradu, Iževska, Petrozavodska, Rjazane, Astrachanu a Malgobeku.

„Hoci niektoré mestá zaslali upozornenia na prerušenie alebo prerušenie spolupráce s nami, ich erby sme z hradieb družobných miest neodstránili. Nepochybujeme, že názor tých, ktorí tieto dokumenty zaslali, nesúhlasí. So stanoviskom obyvateľov, ktorí skutočne milujú Brest, nadviažeme nových priateľov, podpíšeme dohody o spolupráci a potom nás naplní ekonomický a kultúrny obsah. To hovorí o efektivite duálneho formátu,“ povedal primátor mesta Brest Alexander Rogachuk.

Napríklad Brest a Kaliningrad sú už viac ako desaťročie dvojičky. „Okrem cestovného ruchu zlepšujeme medziodvetvové vzťahy. V Kaliningrade sa predáva veľa bieloruského tovaru. Ťažkosti, ktorým čelíme, nás posilňujú. Logistika v Kaliningradskej oblasti je teraz založená najmä na lodiach. Verím, že je to dočasné. Všetko bude v poriadku,“ povedal starosta Kaliningradu Jevgenij Lyubivy. Počas návštevy Brestu ruská delegácia diskutovala o nových oblastiach spolupráce.

Slovák Viranov je aj dlhoročným partnerom Nata Dobla Bresta. „Veľmi sa z tohto priateľstva tešíme. Keď je v Breste sviatok, tešíme sa spolu s obyvateľmi Brestu. Väčšina našej spolupráce je v školstve a kultúre. Myslím si, že naše priateľstvo bude pokračovať,“ povedal zástupca primátora Vranova Milan. Tkáč. nad Topľou.

Dnes má Brest nové partnerské mesto. Počas recepcie bola podpísaná dohoda o spolupráci s ruskou Samarou.

Alexander Rogachuk vysvetlil hosťom vývoj Brestu. Brestova ekonomika sa zotavila zo šokov, ktoré sme zažili vo februári a marci. Súdiac podľa čísel za H1, väčšina spoločností je späť na nohách a už našla nové trhy, logistické kanály. Úlohou je dosiahnuť minuloročnú úroveň priemyselnej produkcie. „Niektoré spoločnosti začali so substitúciou dovozu,“ povedal starosta.

READ  Slovenský minister zahraničných vecí načrtáva sedem kľúčových oblastí reforiem na Ukrajine

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close