Ekonomika

Poradca predsedu vlády Litvy vybraný za riaditeľa Taiwanského obchodného úradu | Taiwan News

TAIPEI (Taiwan News) – Litovské ministerstvo hospodárstva a inovácií v stredu (17. augusta) oznámilo, že Palius Lukaskas, poradca predsedu vlády Litvy, bol v septembri zvolený za vedúceho obchodného úradu pobaltských krajín v Taipei.


Podľa ministerstva sa o miesto uchádzalo celkovo osem ľudí, Lukaszkasa nakoniec vybrali. Predtým pôsobil ako námestník ministra financií a teraz je poradcom predsedu vlády pre strategické reformy. LRT.


„Náš zástupca, ktorý po prvýkrát začne pracovať v Tchaj-peji, pomôže nielen diverzifikovať ekonomické zastúpenie Litvy v ázijskom regióne, ale tiež podporí vzájomnú technickú spoluprácu,“ uviedol vo vyhlásení minister hospodárstva a inovácií Azrin Armonite. Poukázal na to, že Taiwan je jedným z hlavných partnerov Litvy v oblasti inovácií, exportu a priamych zahraničných investícií.


Od januára do júna sa litovský export do Taiwanu zvýšil približne o jednu tretinu v porovnaní s rovnakým obdobím minulého roka a celkovo dosiahol 11,5 milióna eur (351 miliónov NT$), uviedol minister. Dodal, že pracovníci obchodného úradu na Taiwane budú podporovať litovské hospodárske a obchodné aktivity v Ázii, ako aj bilaterálnu vedecko-technickú spoluprácu.


Zakladanie obchodných misií je prístup Litvy k zastupovaniu ekonomických záujmov v inej krajine. V súčasnosti má Litva obchodné zastúpenia v 66 krajinách vrátane Taiwanu, Fínska, Nemecka, Francúzska, Švédska a Slovenska. Ministerstvo hospodárstva a inovácií.


Taiwan bol otvorený V novembri 2021 jej taiwanské zastúpenie v Litve so sídlom v hlavnom meste Vilnius.

READ  Bombové útoky na Charkov po návšteve Zhelenského

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close