šport

Aussie s Maďarskom v Davisovom pohári

Daviscupový tím Lleytona Hewitta sa budúci rok opäť stretne na austrálskom štadióne s Maďarskom, keď sa pokúsi získať späť svoje miesto vo finále.

Hewittovi muži boli sklamaní z prehry v skupinovej fáze aktuálneho finále v Turíne, no ich zápas minulý víkend vypadol a Maďarsko zdolali 2:1.

Tieto dva tímy sa teraz opäť zišli v nedeľňajšom žrebovaní kvalifikačného kola 2022, ktoré sa uskutoční 4. až 5. marca v Austrálii.

Víťazi postúpia do finále, ktoré bude obnovené koncom budúceho roka.

Organizátori dúfali vo víťazstvo mnohých miest v tohtoročnom finále Svetového pohára mužov, ktoré sa konalo na troch európskych štadiónoch pred finále v Madride, vrátane nedeľňajšieho finále.

Medzinárodná tenisová federácia (ITF) v nedeľu uviedla, že budúcoročné finále sa rozšíri do piatich miest.

Šestnásť krajín bude súťažiť v štyroch tímoch v štyroch mestách, pričom prvých osem tímov postúpi do vyraďovacej fázy v neutrálnom piatom hostiteľskom meste, ktorým bude stále Abú Zabí.

Austrálsky kapitán Lellitan Hewitt dal jasne najavo, že je zásadne proti tomu, aby sa podujatie vydalo na Blízky východ za veľké peniaze, pričom povedal, že by sa to rovnalo „predaju duše“ podujatia.

Jeho prvou úlohou však bolo dostať sa späť do finále po ťažkej baráži proti Maďarom, počas ktorej len nesmierny výpadok Alexa de Minara pri porážke Mortona Fuxhovica dokázal stiahnuť Austráliu späť do baráže.

Alex Bolt a John Peirce vyhrali finále štvorhry, no nestačilo to na postup do vyraďovacieho kola po prehre s finalistom Chorvátskom.

Žreb kvalifikačného kola 2022 (najskôr redaktori)

Francúzsko vs. Ekvádor

Španielsko vs Rumunsko

Fínsko proti Belgicku

USA proti Kolumbii

Holandsko proti Kanade

Brazília vs Nemecko

READ  Trasa Ligy majstrov Galatasaray bola odhalená

Slovensko V Taliansko

Austrália proti Maďarsku

Nórsko v Kazachstan

Švédsko proti Japonsku

Argentína V Česká republika

Južná Kórea proti Rakúsku

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close