Svet

Až 1,5 milióna vakcín proti rumelke prichádza do Pakistanu, pretože krajina čelí nedostatku vakcín

Špeciálny let prevážajúci 1,55 milióna dávok vakcíny Sinovac spoločnosti Pakistan International Airlines (PIA) pricestoval v nedeľu do Islamabadu z Číny.

Národné veliteľské a kontrolné stredisko (NCOC) vo vyhlásení uviedlo, že blok bol súčasťou „plánovaného objemu kontraktu zakúpeného z Číny“.

Boli podniknuté kroky na dodanie dávok všetkým federálnym divíziám podľa ich požiadaviek, dodal NCOC a v budúcom týždni očakával dva až tri milióny dávok čínskej vakcíny, ktoré sa budú naďalej poskytovať.

„Ako časovo overený priateľ Pakistanu prijala Čína špeciálne opatrenia na zabezpečenie nerušeného prísunu vakcín do Pakistanu,“ uvádza sa vo vyhlásení NCOC.

Hladiny vakcíny dorazia do krajiny v kritickom čase Nedostatky sa nahlasujú V celom Pakistane sú veľké očkovacie centrá v Karáčí, Láhaure, Islamabade a Rávalpindí. Vďaka tomu sa počet vakcín znížil asi o 40 percent zo zhruba 400 000 denne na začiatku aktuálneho mesiaca.

Bývalý pracovník oddelenia zdravia v Pandžábe Potvrdené Úsvit S výnimkou troch v Lahore boli za posledné tri dni zatvorené všetky vakcinačné centrá v provincii kvôli nedostatku vakcín.

Boli tam všetky očkovacie centrá Sindh zatvorený Nedeľa uprostred nedostatku. Hlavný minister Sindhu Murad Ali Shah predtým uviedol, že existuje 225 mobilných očkovacích jednotiek Dočasne zatvorené Zároveň sa skončilo zariadenie na poskytovanie vakcín 60 súkromným nemocniciam.

Krok: Nahnevaní diváci búrajú bránu otvoreného výstavného centra v Lahore za to, že im boli odoprené zdviháky

O deň skôr Dr. Faisal Sultan, osobitný asistent predsedu vlády pre zdravie, zdieľal termín distribúcie vakcíny a uviedol, že tlak na systém vrátane miestnych alebo distribučných problémov sa zníži do pondelka alebo utorka. Okrem toho je v Pakistane k dispozícii milión dávok.

Neskôr doktor Sultan pre médiá uviedol, že dávka bude 20. júna 1,55 milióna, 22. júna 2,5 milióna a 23. až 30. júna dva až tri milióny. 400 000 jednorazovej pohánky (cannino) bude k dispozícii do konca tohto mesiaca.

READ  Najväčší ľadovec na svete sa odlamuje od Antarktídy

Vakcína zaregistrovaná tento týždeň

Minister pre plánovanie, rozvoj a špeciálne iniciatívy a predseda NCOC Azad Omar medzitým uviedol, že minulý týždeň bolo distribuovaných viac ako 2,3 metra vakcín, čo je podľa neho „rekord“.

Omar dodal, že za posledný týždeň bolo denne podaných priemerne asi 332 877 vakcín.

„Dnes prišlo 1,5 milióna vakcín a v najbližších 10 dňoch ich bude takmer 5 miliónov. Inshallah Budúci týždeň bude nový rekord. Pakistan je v poriadku, ”tweetoval.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close