Ekonomika

Azerbajdžan a Slovensko diskutujú o budúcich spoločných energetických projektoch (Foto)

Baku, Azerbajdžan, 10. apríla. Trend informoval, že minister hospodárstva Azerbajdžanskej republiky Michail Žaparov vykonal pracovnú návštevu SR.

V rámci návštevy predseda vlády SR Robert Figo prijal Michaela Japarova a uskutočnili sa stretnutia s podpredsedníčkou vlády, ministerkou hospodárstva Denisou Sakovou a podpredsedom NR SR Petrom Žikom.

Počas diskusie sa kládol dôraz na rozšírenie väzieb vo významných oblastiach. Bol upozornený na dôležitosť vzájomných návštev, spoločných podujatí, stretnutí a diskusií pri posilňovaní azerbajdžansko-slovenskej spolupráce. Slovenská strana bola informovaná o širokých príležitostiach v Azerbajdžane pre efektívne partnerstvo v obchode, energetike, investíciách, priemysle, humanitárnych aktivitách a rôznych sektoroch v rámci spojeneckej slobodnej ekonomickej zóny.

Poukázal sa na význam iniciatív na posilnenie obchodných a ekonomických väzieb medzi krajinami vrátane zvyšovania vzájomného obchodného obratu a zdôraznil sa význam výmeny informácií o produktoch s exportným potenciálom.

Regionálne a globálne energetické projekty, ktorých je Azerbajdžan iniciátorom a aktívnym účastníkom, prispievajú k zásobovaniu partnerských krajín energiou a v tomto kontexte je energetická spolupráca jednou z priorít vzťahov so Slovenskom.

Počas stretnutí odzneli informácie o priaznivom podnikateľskom prostredí v Azerbajdžane, príležitostiach vytvorených pre investorov a možnostiach realizácie spoločných projektov.

Strany zvažovali možnosti posilnenia energetickej, obchodnej a investičnej spolupráce a implementácie spoločných projektov, podpory iniciatív v oblasti priemyslu, poľnohospodárstva, cestovného ruchu, inovácií, spoločných akcií pri prechode na zelenú energiu a zapojenie sa do energetických projektov Slovenska. Zúčastňuje sa na ňom Azerbajdžan.

READ  Slovensko schvaľuje plán SPP, pripravuje sa na predloženie provízie - EURACTIV.com

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close