Ekonomika

Azerbajdžan a Slovensko rozvíjajú vzťahy – AZPROMO

Baku, Azerbajdžan, 7. máj. Vzťahy medzi Azerbajdžanom a Slovenskom naďalej rastú, povedal výkonný riaditeľ Azerbajdžanskej republiky na podporu exportu a investícií (AZPROMO) Jusif Abdulajev novinárom na medzištátnom podnikateľskom fóre v Baku, informuje Trend.

„Naše obchodné metriky, žiaľ, nie sú zvlášť silné. V súčasnosti pôsobí v Azerbajdžane sedem slovenských spoločností. Po fóre, ktoré sme zorganizovali, očakávame ďalší pokrok v našich obchodných vzťahoch. Na tomto fóre sa zúčastní celkovo 90 zástupcov spoločností. obchodné podujatie bolo zorganizované počas návštevy predsedu vlády SR v Azerbajdžane Hotovo. Tešíme sa na spoluprácu v priemysle, poľnohospodárstve a informačných technológiách.

Dvojstranný vývoz je v súčasnosti obmedzený a vyžaduje si rozšírenie. Naším cieľom je zlepšiť nielen export produktov, ale aj služby,“ dodal.

Všimnite si, že Baku hostí obchodné fórum Azerbajdžan-Slovensko. Na fóre sa zúčastňuje 37 firiem zo Slovenska a 55 z Azerbajdžanu, vládne agentúry a inštitúcie.

Zostaňte informovaní o ďalších novinkách v agentúre Trend News Agency
kanál WhatsApp

READ  Izraelský minister zahraničia uviedol, že Maďarsko sa chystá otvoriť veľvyslanectvo v Jeruzaleme

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close