Ekonomika

Bankári ECP investujú svoje akcie do týchto akcií

Predsedníčka ECP Christine Lagardeová a prezident holandskej Bundesbank Jens Weitman

Image Alliance / dpa | Arno Bergi


Európska centrálna banka každý rok vydáva dokument, v ktorom sa uvádza, že členovia skupiny investujú svoje osobné peniaze do osobného kapitálu a fondov.

Prezidentka ECP Christine Lagardeová investuje svoje peniaze iba do dvoch fondov, pričom členka predstavenstva Isabel Schnabel investuje do 44 osobných akcií a fondov.

Ostatní guvernéri národných centrálnych bánk Ignacio Visco (Taliansko) a Yannis Stamonaras (Grécko) nemajú žiadny podiel.

Táto 94-stranová správa je pre investorov povinným čítaním: Európska centrálna banka každý rok vydáva dokument, ktorý naznačuje, do ktorých osobných akcií a fondov členovia rady investujú svoje osobné peniaze.

Správna rada sa skladá zo šiestich členov predstavenstva a riaditeľov národných centrálnych bánk 19 členských štátov eurozóny. Je najvyšším rozhodovacím orgánom Európskej centrálnej banky.

Subjekty s rozhodovacou právomocou v našej menovej politike sú tí, ktorí sa zameriavajú na stanovenie úrokových sadzieb a udržanie stabilných cien. Stručne povedané: sú to najsilnejší bankári v Európe a vidíme, že investujú svoje vlastné peniaze. Ale: informácie sú približné, týkajú sa iba prostriedkov v držbe bankárov ECP alebo súkromného kapitálu a neuvádzajú, o koľko peňazí ide.

Prečítajte si aj toto

V prvej polovici tohto roka sú víťazmi a porazenými DAX – vedci vidia tieto riziká

MSCI, šéf holandskej Bundesbank, investuje do sveta

Šéfka ECP Christine Lagardeová tvrdí, že časť svojich aktív bude investovať do dvoch fondov: BNP Paribas Europe Dividend Multipipe 2, investujúca do vysoko výnosných európskych akcií, a Otto PHF Polaris, moderátor DR .W. Tento fond súkromnej banky Otto PHF má cenné papiere, globálne akcie, bankové zostatky a certifikáty, takže existuje veľa kombinácií. Ešte vzrušujúcejšie: Prezident ECP ukazuje, že investuje aj do nekótovaných realitných spoločností, spoločnosti Real Estate Transparency Corporation a realitnej spoločnosti vo Francúzsku.

Jens Weidmann, prezident holandskej Bundesbank, sleduje najlepšiu investičnú stratégiu. Bývalý vedúci oddelenia hospodárskej a hospodárskej politiky spolkového kancelára investuje svoje peniaze do MSCII World and Extra Curricular Docs, ktoré dohliadajú na rast 30 stabilných akcií v poprednom nemeckom indexe.

Isabel Schnabel, ktorá je členkou predstavenstva od roku 2020 a jedinou ženou blízkou Lagardeovej v 25-člennej rade, má v porovnaní s konzervatívnym portfóliom Wheatmana veľmi živé portfólio. Bývalá ekonomika investuje do 44 rôznych osobných akcií a fondov. Patria sem technologické spoločnosti ako Alphabet, Amazon, Apple, Microsoft a Alibaba. Nemecký ekonóm kúpil akcie dvoch výrobcov vakcín, Biotech a Kurewak. Klasické ETF a MSCI World tiež nie sú na ich zozname. Ďalšie zaujímavé investície do spoločnosti Schnabel: Zoom, Spotify, SAP, Disney, Bayer, POSF

Asi polovica nevlastní podiely v riadiacich orgánoch

Existujú však členovia tímu, ktorí sa zdráhajú investovať do akcií a neinvestujú do cenných papierov ani do fondov. Medzi vedúcich národných centrálnych bánk patria: Ignacio Visco (Taliansko), Postgen Vassel (Slovinsko), Yannis Stornarus (Grécko), Goston Reinesh (Luxembursko), Robert Holmesman (Rakúsko), Pablo Horns. Tieto nie sú uvedené. Na prvom mieste v rebríčku bol Peter Casimir (Slovensko), ktorý stručným a bezbolestným spôsobom napísal „nie“ v podobe Gabriela McLeofa (Írsko), čo znamená „nič“.

Zverejnenie vašich investícií má zabezpečiť transparentnosť a nezávislosť popredného európskeho centrálneho bankára. Z investičného hľadiska správa ukazuje, že existujú rôzne investičné stratégie, niekedy konzervatívne a s nízkym rizikom, niekedy s vysokými dividendami a niekedy s investíciami do viacerých jednotlivých akcií. Pre investorov je správa jedna vec: skupina inšpirácií.

READ  Reštaurácie pre tých, ktorí boli zaočkovaní a uzdravení, by mali byť znovu otvorené 3. januára

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close