Bayern ženy 1:0 Arsenal ženy: Prvý zápas štvrťfinále Ligy majstrov vyrovnal hlavičkou Lee Schuller | Futbalové správy

Leah Williamsonová a Stina Blaxteniusová vidia úsilie mimo hry, zatiaľ čo Caitlin Forteová zasiahla drevo vo štvrťfinále Arsenal Women’s League 1:0 v prvom zápase proti Bayernu Women; Lee Schuller bol víťazom v sieťach pre domácich

Autor: Ron Walker, digitálny futbalový novinár @ronabey

20:16, Spojené kráľovstvo, utorok 21. marca 2023

Arsenal sa odrazil od nevyužitých príležitostí, keď hlavičkou Lee Schullera zdolal Bayern 1:0 v prvom zápase štvrťfinále Ligy majstrov.

Gunners dvakrát videli šance, ktoré zneškodnili Stina Blaxtenius a Leah Williamsonová, ale nedokázali nájsť spôsob, ako prelomiť obranu hostí v Allianz Arene a museli zaplatiť.

Najlepší strelec Bayernu Schuller strelil tesne pred polčasom svoj 14. gól v sezóne a od prestávky mohol zdvojnásobiť svoj náskok.

Arsenal stál prinajmenšom za remízu a niekoľko centimetrov od toho, aby ju znovu našiel, keď Caitlin Fort z diaľky zasiahla drevo Bayernu.

Teraz musia dostať Bayern na budúci týždeň späť do Emirates, aby sa vyhli štvrtému vystúpeniu v súťaži po sebe.

Ako Bayern zastavil Arsenal

V dobre navštevovanej a vždy upchatej Allianz Arene vyzeral Arsenal na začiatku trochu vystrašene, ale čoskoro sa usadil po tom, čo domácim uštedrili dva svetlé momenty.

Väčšinu úvodnej tretiny mali zápas vo svojich rukách, neustále pritláčali Bayern späť na vlastnú polovicu. Frida Mannová premrhala aj ďalšiu silnú šancu z Plaxteniusovej štvorcovej lopty, Maria Groceová jej snahu šetrila zblízka.

Keď sa však Bayern konečne spamätal a vytvoril si vlastnú hybnú silu, dal si to záležať. Schuller sa postavil nad Lauru Weinroyerovú a prikývol otvárač do horného rohu. Chvíľu pred prestávkou mohol zdvojnásobiť vedenie, no po rozdelení dvoch stredových obrancov Arsenalu zdvihol pokus tesne vedľa vzdialenejšej žrde.

Obrázok:
Bayern vyhral 13 z posledných 14 domácich zápasov v Lige majstrov

Táto dynamika bola zastavená polčasovým hvizdom a hostia ju nikdy nezvládli. Arsenal ožil na druhú tretinu a sedem minút po prestávke takmer vyrovnal.

READ  Slovensko môže uvažovať o dodávke bojových lietadiel ruskej výroby na Ukrajinu | apríla

Na prahu hodiny boli ešte bližšie, keď Blaksteniusova prudká hlavička prekonala brankára Bayernu, no Saki Kumagai ju zlikvidoval.

Začalo to vyzerať, že to nemusí byť deň Gunners, keď Williamson hlavičkoval z uhla na bránku a Bayern opäť na milimetre seknul loptu, no po tretíkrát bol zamietnutý jemným rozdielom.

Bayern mohol mať ešte väčšiu šancu ísť dopredu v neskoršom čase so svojou jedinou jasnou šancou druhej tretiny, ale Maximilian Rall vystrelil priamo na Manuelu Ginsbergerovú vzácnym útočníkom.

Čo bude ďalej?

Arsenal bude v sobotu čeliť malej záležitosti severolondýnskeho derby s Tottenhamom vo WSL; Začiatok o 15:00 hod.