Zábava

19 krajín EÚ súhlasí s krátkodobým bezvízovým turné pre hudobníkov

Vláda oznámila, že britskí hudobníci a umelci môžu cestovať do mnohých európskych krajín bez víza alebo pracovného povolenia.

Pravidlá pre ovce, ktoré nadobudli účinnosť začiatkom tohto roka, nezaručujú bezvízový styk hudobníkov v EÚ a vyvolávajú obavy, že v mnohých krajinách, ktoré navštívia, budú turistom účtované vyššie poplatky.

Ministerstvo digitálu, kultúry, médií a športu (DCMS) však uviedlo, že rokuje s 19 členskými štátmi EÚ o uskutočnení krátkych výletov bez víz pre britských hudobníkov a umelcov.

Keď budú obmedzenia Govt-19 zrušené, turné môže pokračovať a poprední svetoví kreatívni a kultúrni umelci môžu pokračovať v cestovaní, učiť sa svojim remeslám, znásobovať publikum a ukazovať svetu najlepšiu britskú kreativituSpráva TCMS

Ide o tieto krajiny: Rakúsko, Belgicko, Česká republika, Dánsko, Estónsko, Fínsko, Francúzsko, Nemecko, Maďarsko, Írsko, Taliansko, Lotyšsko, Litva, Luxembursko, Holandsko, Poľsko, Slovensko, Slovinsko a Švédsko.

Vláda uviedla, že rokuje so zvyškom členských štátov EÚ vrátane Španielska, Portugalska a Grécka s cieľom zefektívniť opatrenia Spojeného kráľovstva, ktoré by umožnilo turistom a humanitárnym pracovníkom návštevu až na tri mesiace bez víz.

TCMS vo svojom vyhlásení uvádza: „Chceme, aby úžasní britskí umelci a ďalší kreatívni profesionáli ľahko cestovali do zahraničia.

„Uvedomujeme si, že v cestovnom ruchu existujú výzvy, a naďalej spolupracujeme s týmto odvetvím.

„Keď budú obmedzenia Govt-19 zrušené, turné môže pokračovať a poprední svetoví kreatívni a kultúrni umelci môžu pokračovať v cestovaní, učiť sa svojim remeslám, znásobovať publikum a ukazovať svetu najlepšiu britskú kreativitu.“

READ  Slovensko: RTVS plánuje v blízkej dobe návrat! - Eurovízne správy | Hudba

Kampaň prišla mesiace po brexitovom turné od hudobníkov ako Sir Elton John a Ed Sheeran, kde Sir Elton predtým ohrozoval pravidlá „generáciou talentu“.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close