Veda

Belgicko zavádza karanténu pre prípady opičích kiahní – Politico

Belgicko sa stalo prvou krajinou, ktorá zaviedla povinnú 21-dňovú karanténu pre pacientov s opičími kiahňami po tom, čo boli za posledný týždeň hlásené štyri prípady ochorenia.

V piatok o tom rozhodli belgickí zdravotníci belgické médiá, Prípady vystavenia sa opičím kiahňam si nevyžadujú izoláciu, ale mali by byť ostražití, najmä ak sú v kontakte so zraniteľnými ľuďmi.

Opičie kiahne sú ochorenie v rovnakej rodine ako kiahne a medzi príznaky patrí výrazná hrboľatá vyrážka, horúčka, bolesti svalov a bolesť hlavy. Opičie kiahne sú menej smrteľné ako kiahne, pri ktorých a Úmrtnosť menej ako 4 percentáOdborníci sa však obávajú neobvyklého rozšírenia choroby za hranice Afriky, kde sa zvyčajne šíri.

Belgický inštitút pre tropickú medicínu uviedol, že riziko veľkej epidémie v krajine je podľa belgického denníka nízke. le soiro,

V sobotu mikrobiológ Emmanuel André, ktorý má na starosti národné referenčné laboratórium pre COVID-19 v Belgicku, tweetoval, že štvrtý prípad opičích kiahní krajina bola potvrdená.

„Tento pacient sa lieči vo Valónsku a súvisí s incidentom v Antverpách, pri ktorom boli infikovaní dvaja ďalší,“ napísal s odkazom na oslavu v prístavnom meste, ktorá sa konala v máji.

V sobotu Svetová zdravotnícka organizácia oznámila, že v 12 rôznych krajinách bolo potvrdených 92 prípadov, z toho 28 podozrivých prípadov je predmetom vyšetrovania. Prípady opičích kiahní boli potvrdené v Spojenom kráľovstve, Portugalsku, Švédsku, Taliansku, Španielsku, Francúzsku, Belgicku, Nemecku, USA, Kanade a Austrálii.

V Spojenom kráľovstve Susan Hopkinsová, hlavná lekárska poradkyňa britskej Agentúry pre ochranu zdravia, v nedeľu pre BBC povedala, že „denne zisťujú viac prípadov opičích kiahní“. Minister školstva Nadim Jahvi povedal, že vláda to berie „veľmi, veľmi vážne“.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close