Veda

Kraj LA uvádza 1 339 nových prípadov koronavírusov, 27 úmrtí

Úradníci verejného zdravotníctva v Los Angeles v sobotu informovali o 1 339 nových prípadoch koronavírusu a 27 úmrtiach súvisiacich s touto chorobou, ale podľa správy sa počet hospitalizácií naďalej znižuje.

Kraj teraz zaznamenal celkom 239,828 prípadov vírusu a 5 763 úmrtí súvisiacich s vírusom,

Od piatku bolo v okresných nemocniciach potvrdených 1 089 pacientov s koronavírusom, z toho 32% v intenzívnej starostlivosti. To predstavuje pokles o 50% od polovice júla, keď hospitalizácie dosiahli 2 200 úradníkov.

Kraj však musí výrazne spomaliť svoju prenosovú rýchlosť, aby sa mohlo znovu otvoriť viac podnikov a obnoviť činnosti. V piatok Govin Gavin Newsom predstavil nový štvorstupňový systém To si vyžaduje, aby krajiny preukázali stály úspech pri zastavení prenosu koronavírusu predtým, ako sa podnikom umožní väčšia flexibilita pri opätovnom otvorení.

Los Angeles a väčšina ostatných okresov v južnej Kalifornii boli zaradené do najviac reštriktívnej kategórie, stupeň 1, čo znamená, že prenos vírusu je rozšírený a väčšina nepodstatných podnikov musí byť uzavretá. Aby sa kraj dostal do menej reštriktívnej úrovne, nesmie mať viac ako sedem nových prípadov na 100 000 ľudí za deň a mieru pozitivity testu najmenej 8%. Kraj musí tieto kritériá splniť dva po sebe idúce týždne pred tým, ako postupuje.

Za týždeň končiaci sa augustom LA informoval denný priemer 12,7 prípadov na 100 000 obyvateľov a miera pozitivity testu 5%.

„Aby sme demonštrovali znížené šírenie vírusu a prechod na úroveň 2, musíme znížiť prenosovú rýchlosť na sedem nových prípadov denne na 100 000 obyvateľov,“ uviedla vo vyhlásení Barbara Ferrer, krajská riaditeľka zdravotníctva.

„Dôkaz je očividný po siedmich mesiacoch po pandémii, že ak chceme vidieť menej prípadov, musíme všetci spolupracovať a navzájom sa neinfikovať: robíme to tak, že keď sa nachádzame mimo našich domov, nosíme pokrývky tváre a vyhýbame sa zhromažďovaniu a preplneným priestorom. , testovania, či sme chorí alebo boli vystavení, a dodržiavanie rozumných smerníc v oblasti verejného zdravia na každom pracovisku. “

READ  10 tipov, ako spolunažívať a žiť normálny život s Covidom

Pri vyhlásení nového štvorstupňového systému štát revidoval zoznam povolených činností v okresoch zaradených do triedy 1 tak, aby zahŕňal služby vo vnútri holičských a kaderníckych salónov, ako aj nákupné strediská. Avšak objednávka miestneho zdravotníckeho úradu v LA County pre tieto podniky stále neumožňuje opätovné otvorenie.

V Orange County úradníci verejného zdravotníctva uviedli, že kadernícke salóny a kadernícke salóny sa môžu v pondelok znovu otvoriť, ak sa riadia pokynmi štátu.

Kraj, ktorý bol tiež zaradený do nového systému štátu 1, nahlásil v sobotu a 19 úmrtí 408 nových prípadov vírusu, čo prinesie jeho celkový počet predstavuje 48 190 prípadov a 975 úmrtí,

Za týždeň končiaci sa 18. augusta zaznamenal Orange County priemerne šesť nových prípadov na 100 000 obyvateľov a mieru pozitivity 5,2%.

Minulú nedeľu kraj bol odstránený zo štátneho zoznamu sledovaných koronavírusov, ktoré predtým určovali, na ktorých miestach by sa podniky mohli znovu otvoriť. Keď však Newsom ohlásil nový systém, kraj ešte dva týždne nebol na zozname, čo sa vyžadovalo pre ďalšie opätovné otvorenie.

Úradníci sa teraz snažia určiť, ako dlho musí Orange County splniť nové referenčné kritériá štátu predtým, ako sa môže presunúť do úrovne 2 a povoliť obnovenie ďalších aktivít vrátane osobnej výučby na školách.

„Požiadali sme štátne tajomstvo o ďalšie objasnenie: školy, pretože existuje niekoľko okresov vrátane #OC, ktoré sú v limbe, pretože sme boli v priebehu 14-dňového cyklu znovu otvorení,“ uviedla OC Health Care Agency tweet V sobotu. „Štát naznačil, že za tieto dni dostaneme kredit. Čaká nás viac.“

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close