šport

Biatlon: Skvelá správa pre Ivonu a Paulínu Fialkové

dnes 16:20
|

Slovenské biatlonistky Paulína a Ivona Fialkové sa môžu opäť zúčastniť súťaží Svetového pohára. Po poslednom kole testovania na koronavírusy mali všetci v ich tíme negatívne výsledky.

Pred začiatkom novej sezóny majstrovstiev sveta vo fínskej Kontiolahte sa v tíme sestier Fialových objavil jeden pozitívny test. Pre prísne karanténne opatrenia vo Švédsku, kde trénovali, sa nemohli zúčastniť ani na akciách 2. kola, ktoré sa vo štvrtok začalo šprintom mužov a žien v rovnakom stredisku. Teraz sa však môžu opäť naplno venovať športu.

„Nakoniec sme všetci negatívni! Už nám chýbala práca. Dúfame teda v dobré tréningové dni v Obertilliachu, kým sa presunieme na majstrovstvá sveta v Hochfilzene,“ Napísala Paulína Fialková vo štvrtok na svojom facebookovom profile.

„Som šťastný, že vám konečne môžem oznámiť dobré správy. Celý náš tím je negatívny a tešíme sa, až sa zapojíme do kolotoča svetového pohára. Pretože pravidlom pre vstup na podujatie IBU sú dva negatívne testy za sebou, nebolo to tak je možné stihnúť preteky vo Fínsku. začalo sa dnes. Uvidíme sa v Hochfilzene. „ povedala Ivona Fialková.

Sestry Fialkové boli umiestnené do karantény vo Švédsku s celým tímom – trénermi Annou Murínovou, Jakubom Leščinským, fyzioterapeutom Jakubom Hudákom a opravármi Mihom Plahutnikom a Štefanom Lichoňom. Prehrali úvodné vytrvalostné preteky, dva šprinty a stíhačku.

Počas druhého kola je na programe aj štafeta, v ktorej lídrov slovenského výberu vystriedala debutantka vo Svetovom pohári Aneta Smerčiaková a Júlia Machyniaková. Pripojili sa k dvojici Veronika Machyniaková a Henrieta Horvátová, ktoré cestovali do Kontiolahti s druhou časťou slovenskej výpravy a mohli tak nastúpiť v 1. kole.

Tretie kolo majstrovstiev sveta v Hochfilzene sa začne 11. decembra a na programe sú rýchlostné preteky, stíhačka a štafeta.

READ  Lubo Moravic tvrdí, že nový keltský manažér by mohol nahradiť Rangers, ale klub musí teraz konať

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close