Svet

Biden, ktorý je „nepredvídateľný“, odmieta Trumpovi prístup k utajovaným skutočnostiam

Po dlhej a búrlivej volebnej kampani sa Joe Biden rozhodol spomenúť čo najviac, odkedy sa prezidentom stal jeho predchodca Donald Trump.

Jan. V rozhovore Správy CBS Prezident ukazuje ďalšie impulzy.

– Nepredvídateľné správanie

V rozhovore sa Biden pýta, či si myslí, že by Trump mal mať prístup k tajným spravodajským informáciám, ako to zvyčajne majú rezignovaní prezidenti. Je zrejmé, že Biden by nemal požívať rovnaké privilégiá ako jeho predchodca, ďalší bývalí prezidenti.

– Myslím, že nie. Pokiaľ ide o jeho nestále správanie, bez ohľadu na búrku v Kongrese, hovorí Biden.

Trumpova rola v Kongrese je predmetom silnej kritiky a Najvyšší súd začne s pojednávaním proti prezidentovi budúci týždeň. Biden napriek tomu upozorňuje, že Trump nie je spôsobilý prijímať vyhlásenia bez ohľadu na to.

– Nazvali ste ho existenčnou hrozbou. Označili ste ho za nebezpečného. Volali ste ho bezohľadný, profil CBS ukazuje na Noru O’Donnellovú.

– Áno, mám. To znamená, že Biden odpovedá v hotovosti.

Strach Trump osloví

O’Donnell sa Bidena pýta, či sa bojí toho, čo sa stane, ak bude Trump naďalej dostávať spravodajské správy.

Prezident trvá na tom, že nechce špekulovať, ale je presvedčený, že Trump bude mať malý úmysel získať prístup k dôverným informáciám.

– Myslím si, že nemusí dostávať spravodajské správy. Čo dostanete za to, že ste mu dali spravodajskú správu? Ako môže ovplyvniť niečo iné ako to, že môže povedať niečo zle? Pokračuje Biden.

Nedôvera k minimálnej mzde

V rozhovore Biden prediskutoval aj balík hospodárskych kríz, ktorý pomôže Spojeným štátom postihnutým koronou. V rámci ozdravného balíka prezident navrhol zvýšenie minimálnej mzdy na 15 dolárov za hodinu.

READ  Záhrady sa stávajú „bezpečným útočiskom“ pre motýle Spojeného kráľovstva, keď sa vzácne druhy dostanú na severovýchod

– Nikto by nemal pracovať 40 hodín týždenne a žiť pod hranicou chudoby. Prezident hovorí, že ak zarobíte menej ako 15 dolárov za hodinu, žijete pod hranicou chudoby.

Biden naopak neveril, že návrh bude schválený Senátom.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close