Brady vyhráva v Cochlear

Liam Brady zvíťazil na turnaji Sardesna Open v talianskom Cagliari, kde si na kvalifikačnom podujatí vybojoval miestenku do hlavného žrebovania, keď vyhral svoju prvú úroveň ATP Tour od roku 2018.

Dvadsaťsedemročný rodák zo Stockfordu, ktorý momentálne obchoduje na úrovni Challengeru, zdolal za 79 minút kolegyňu kvalifikácie Švajčiarku Mark-Andreu Heuslerovú 6: 1, 6: 3.

V roku 152 ľavák porazil svojho súpera dvakrát v prvom sete a trikrát v druhom, čím zariadil zápas druhého kola proti Nemcovi piateho nasadenia Johnovi-Leonardovi Struffovi, ktorý bol lepší ako Portugalčan Joao Sousa. Na jeho začiatku.

Nemecký veterán z turnaja ATP, ktorý na konci tohto mesiaca oslávil 31. narodeniny, zachránil 5 mečbalov, keď v sete zvíťazil 5-2, 6-1, 7-5, 5-2.

V ďalšej akcii prvého kola potreboval šiesty nasadený Austrálčan John Millman tri hodiny a 15 minút na to, aby v sete zvíťazil nad Argentínčanom Federicom Kóreou 7-6 (5) 3-6 6-3.

Lorenzo Musetti vyhráva nad prvým nasadeným Cocliari Danom Evansom

Matthew Stockman / Getty Images

Medzi ďalšími víťazmi je aj 19-ročný Talian Lorenzo Musetti, ktorý postúpil do druhého kola po tom, čo v 53. min porazil Rakúšana Dennisa Novaka 6: 0, 6: 1 a postavil sa proti britskej jednotke Danovi Evansovi.

Prítomní boli aj Slováci Joseph Kovalik a Andrzej Martin, Talian Marco Cechinado a Francúz Gilles Simon.

Na turnaji Andalusia Open v Marbelle zvíťazil piaty nasadený Španiel Alejandro Davydovic Fokina nad Tamirom Tumhourom z Bosny a Hercegoviny 6: 7 (1) 6: 2 6: 2 (6: 2).

Kolega Španiel a č. 6 Feliciano Lopez ľahko prekonali Japonca Tora Daniela 6: 4, 6: 4. Lopez najbližšie čelí 17-ročnému Carlosovi Alcarazovi, ktorý v sete zvíťazil nad Srbom Nikolom Milojevičom 7: 6 (3) 6: 3.

READ  Tenis, ATP – Wimbledon 2023: Callen pozdvihol Ymer

Medzi ďalšími víťazmi prvého kola sú Argentínčan Fagundo Bognis, Bielorus Ilia Ivaška, Talian Gianluca Mager a Španieli Jume Munar a Mario Villella Martinez.