Svet

Brazílsky a portugalský veľvyslanci navštívili Alhambru

Portugalský veľvyslanec Frederico Silva ukazuje davu, keď 11. mája 2024 Lahore Arts Council navštívi Alhambru. — Facebook/Alhamra Lahore Arts Council

LAHORE: Veľvyslanec Brazílie Olindo Vieira a veľvyslanec Portugalska Frederico Silva v sobotu navštívili Lahore Arts Council Alhamra.

Razi Ahmad, predseda Rady guvernérov Lahore Arts Council a výkonná riaditeľka Alhamra Sarah Rashid a ďalší predstavitelia privítali veľvyslancov a ďalších delegátov.

Veľvyslanci diskutovali o rôznych aspektoch zachovania a podpory histórie, umenia a dedičstva vo svojich krajinách.

Zdôraznili potrebu preskúmať väčšie možnosti vzájomného rozvoja prostredníctvom bilaterálnej spolupráce.

Súčasťou stretnutia v Alhamre boli aj diskusie o kultúrnych pamiatkach zapísaných na zozname UNESCO v Pakistane, Brazílii a Portugalsku. Diskutovalo sa aj o literárnych a kultúrnych službách Lahore Arts Forum a globálnych iniciatívach Lahore Literary Festival.

Predstavitelia na vysokej úrovni z Brazílie a Portugalska navštívili Alhambru, aby oslávili Deň portugalského jazyka a vymenili si informácie o lusofónnej kultúre.

Počas tohto globálneho literárneho a kultúrneho stretnutia bol prítomný prof. Guimar de Gramont, ktorý spolupracuje s Instituto Guimarães Rosa a Instituto Camos. Počas stretnutia veľvyslanci oboch krajín opätovne potvrdili svoj záväzok organizovať programy bilaterálnej kultúrnej výmeny.

Razi Ahmad poznamenal, že stretnutie bolo veľmi úspešné a takéto stretnutia budú v budúcnosti nápomocné pri hľadaní zlatých príležitostí v oblasti literatúry a kultúry.

READ  Prímerie medzi Izraelom a Hamasom v Gaze predĺžené o 2 dni: sprostredkovateľ Katar

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close