Brighton 3-3 Brentford: Nemôže oddeliť európskych rivalov v thrilleri Amex | Futbalové správy

Správa a voľná hospodárska súťaž, keď si európski konkurenti delia korisť; Penalta Alexisa McAllistera z 89. minúty priniesla Brightonu bod po 33 strelách.

21:39, Spojené kráľovstvo, sobota 1. apríla 2023

Brighton a Brentford hrali netypicky a remizovali 3:3, keďže Čajky prišli zozadu trikrát a uchmatli si zaslúžený bod.

Po tom, čo bol Aaron Hickey po kontrole VAR potrestaný penaltou za hádzanú, sa zdalo, že hostia budú smerovať k neúspechu, kým Alexis MacAllister minútu pred normálnym hracím časom nevyrovná. Výsledkom bol posun oboch tímov nad Liverpool, ktorý klesol na ôsme miesto.

Bol to vhodný koniec živého a pozoruhodného stretnutia, v ktorom boli v prvých 28 minútach strelené štyri góly. Pontus Johnson hlavičkoval Brentford vpredu predtým, ako Karou Mitoma stiahol úroveň Čajok po brilantnej asistencii brankára Jasona Steela. Vyrovnanie trvalo minútu, keď Ivan Toney pretlačil hostí dopredu a Danny Welbeck opäť hlavou vyrovnal.

Skupinová správa

• Keďže Ivan Ferguson chýbal v zostave Brightonu, Danny Welbeck prevzal vedenie Roberta De Serpiho. Jason Steele si udržal svoj cieľ po tom, čo v posledných týždňoch vytlačil Roberta Sancheza z miesta číslo 1. V obrane dostal prednosť Levi Colville pred Adamom Websterom.
  • Thomas Frank urobil pre Brentford iba jednu zmenu po remíze 1:1 s Leicesterom, ale bola to pozoruhodná, keď stredný obranca Pontus Johnson nahradil vo formácii útočníka Yoana Vissu.

Ethan Pinnock po prestávke jasne vystrelil z Brentforda, ale Brighton neprestával sondovať a bol odmenený, keď Mac Allister chladnokrvne zakončil z miesta.

Domáci zaznamenali v Brentforde neuveriteľných 33 striel na bránu – najviac v jedinom zápase zo všetkých strán v tejto sezóne – pričom každý štartér v poli zaznamenal aspoň dva pokusy, čím sa stali prvým hráčom, ktorému sa to podarilo od roku 2003, keď Opta začala zbierať údaje. Úspech.

READ  Tisíce ľudí protestovali na Slovensku proti plánu novej vlády na zatvorenie prokuratúry - WWLP

Nedokázali poraziť Brentford napriek tomu, že celkovo strelili 4,55 gólu.

Hodnotenie hráčov

Brighton: Steele (7), Veldman (7), Colville (7), Dunk (7), Estupinan (7), Cross (7), Caicedo (7), March (6), Mack Allister (8), Mitoma (8) , Welbeck (7)

Spoločníci: Enchiso (7), Undau (7)

Brentford: Raya (8), Henry (7), Mee (7), Johnson (7), Pinnock (7), Hickey (5), Jensen (6), Norgaard (7), Damsgaard (6), Mpumo (7), Tony (7)

Spoločníci: Da Silva (6), víza (6)

Muž zápasu: David Raya

Ako sa delila korisť na intenzívnom stretnutí…

Bolo to považované za rivalitu medzi dvoma najchytrejšími bežeckými klubmi v krajine a na obzore predviedli šou na pozadí európskeho futbalu. Po 28 minútach sme už dostali 28 striel, ktoré zhŕňajú všetko inteligentné o tejto hre.

Obranca odvolaného Peace Jansson si v 10. minúte pripísal otvorenie po centri Matthiasa Jensena z ľavej strany, aby zakrútil silnou hlavičkou okolo Jasona Steela a prevýšil lídra súťaže Lewisa Dunka.

Stredopoliar Jensen mal potom šancu zdvojnásobiť vedenie hostí, ale jeho štipľavú snahu z nepriameho priameho kopu v šestnástke Albionu zblokoval Mack Allister po tom, čo Steele vychytal spätnú prihrávku Pervisa Estupinana.

Steele napravil chvíľkový výpadok úsudku, keď si v 21. minúte pripísal asistenciu. Brankárov presný punt zachytil zadnú časť poľa a Mitoma, ktorý bol odmietnutý výborným Pinnockovým kĺzavým blokom hneď na začiatku, sa rozbehol a chladne preloboval uviaznutého Davida Royera.

Joel Veldman potom pripustil držanie lopty z hodu hlboko do územia Brightonu a Toni, ktorý minulý víkend debutoval v Anglicku, inkasoval úhľadnú prihrávku od Briana Mbuyoma a poslal svoj 17. ligový gól v sezóne do pravého dolného rohu.

Obrázok:
Ivan Toney oslavuje po obnovení vedenia Brentfordu v Brightone

Welbeck potom zvýšil na 2:2, skokom pri zadnej tyči hlavičkoval center Chloe Marchovej z pravého krídla do zeme a mimo Raya.

Obrázok:
Danny Welbeck oslavuje vyrovnanie so spoluhráčom Kaoru Midomom

Napriek všetkému ich útočnému podnikaniu bol výkon Brightonu zmarený nedbalým bránením.

Brentford sa vrátil dopredu do štyroch minút po reštarte, keď sa Pinnock vyhol stabilnému zadnému voju Albionu a bez označenia zamieril domov po tom, ako Mbeumo hľadal priamy kop v tejto oblasti.

Keďže Brighton kempoval na polovici Brentfordu a dokázal odolávať útokom, hostia nemali čas si vydýchnuť. Raya March zachránil pred Veldmanom a Pascalom Grossom, zatiaľ čo Dunk márne šiel za Estupinanským krížom uprostred neľútostného domáceho tlaku.

S ubúdajúcim časom sa Brighton sústredil a vytvoril posledný veľký moment, keď Hickey odvrátil snahu náhradníka Denisa Undu zblízka nad brvno.

Rozhodca Michael Oliver najprv nariadil roh, ale záznamy ukázali, že jeho strela zasiahla natiahnutú ruku napravo od figúrky a Mack Allister to z 12 yardov upravil na 3:3.

De Serpi potvrdil, že Brighton má za cieľ európsku kvalifikáciu

Šéf Brightonu Roberto de JerbJa: „Je to skvelá vec, ale niekedy vie byť futbal brutálny. Ukázali sme charakter a trpezlivosť. Hrali sme fantasticky. Na ihrisku bolo len jedno mužstvo a inkasovali sme tri góly, neuveriteľné. Keby sme inkasovali takto dosiahli sme náš cieľ. Hrali sme fantasticky. „Zaslúžili sme si dosiahnuť náš cieľ tak, ako sme hrali. Bol to jeden z mojich najlepších výkonov. Je ťažké hrať lepšie ako dnes.“

Na otázku, či je cieľom kvalifikácia do Európy, odpovedal: „Myslím, že áno.“

Frank: Snívame

Šéf Brentfordu Thomas Frank Povedal: „Snívame a chceme skončiť čo najvyššie. Tímu sa darilo a vyzerali sme hrozivo, keď sme išli dopredu na protiútoky a štandardky. Som spokojný s tým, akí sme boli nebezpeční.“

Samozrejme, keď vediete trikrát, chcete viac. Nemyslím si, že niekedy prehráme, ale chápem, že dali gól a vytvorili si tlak. Ale nakoniec sme sa presadili a [came] Blízko streliť štvrtý gól.

READ  Bosna a Hercegovina a Slovensko si pripomínajú 30 rokov od nadviazania diplomatických vzťahov

„Raya bol pre mňa veľmi zaneprázdnený, ale myslím si, že to bolo prvýkrát, čo sme ho skutočne potrebovali, pretože predviedol dôležité zákroky, ktoré nás udržali v hre.“

Kde by mali Brighton alebo Brentford skončiť, aby sa kvalifikovali do Európy?

• Štyria najlepší v Premier League sa kvalifikujú do skupinovej fázy Ligy majstrov
  • Piate miesto a víťazi FA Cupu sa kvalifikujú do skupinovej fázy Európskej ligy
  • Víťazi Carabao Cupu sa kvalifikujú do play-off Európskej konferenčnej ligy

Ak však Man City, Man Utd alebo Brighton vyhrajú FA Cup a umiestnia sa v prvej päťke, ich miesto v kvalifikácii Európskej ligy na víťazstvo v súťaži prejde na ďalšieho najvyššieho hráča Premier League, ktorý sa nekvalifikoval do Európy, teda na šieste miesto. .

Podobne, keďže Man Utd vyhral Carabao Cup a skončil v prvej päťke, ich miesto v kvalifikácii Európskej konferenčnej ligy z tejto súťaže by patrilo ďalšiemu najvyššiemu finalistovi Premier League bez európskeho futbalu, a teda siedme.

Ako sa hra hrala

Čo bude ďalej?

BrightonĎalšia hra je výlet Bournemouth V utorok večer – predtým, ako Čajky odohrajú tri po sebe idúce zápasy v Londýne.

Premier League Tours Tottenham A Chelsea Príďte dve soboty pred semifinále FA Cupu Manchester United 23. apríla vo Wembley.

Brentford Čakajú ich v tabuľke ďalšie dva tímy nad sebou s tripom počas nasledujúcich siedmich dní Manchester United Streda večer pred dňami vítania včiel Newcastle Už túto sobotu na Gtech Community Stadium.