Svet

Britské nervy sa zlomia: Nalieha na Francúzsko, aby zastavilo prílev migrantov

Philp sa v utorok stretol s francúzskymi predstaviteľmi v Paríži. „Francúzske úrady si vedú dosť, ale rastúci počet ľudí plaviacich sa cez anglický kanál je úplne neprijateľný. Je neprijateľný pre francúzsku vládu a neprijateľný pre britskú vládu.“ Philp povedal podľa tlačovej konferencie. „Je teda celkom jasné, že treba urobiť viac,“ Dodal, že obe strany v súčasnosti pracujú na komplexnom akčnom pláne.

Podľa Philippe sa tieto dve krajiny zaviazali podniknúť kroky na zabezpečenie toho, aby sa cesta cez anglický kanál, cez ktorú sa migranti s pomocou pašerákov vydali na cestu z francúzskeho pobrežia, uskutočnila „úplne nepoužiteľné“, a to je cieľ, ktorý Londýn zdieľa s francúzskou vládou.

Britská ministerka vnútra Priti Patel a jej francúzsky kolega Gérald Darmanin v júli podpísali dohodu o vytvorení nového spoločného policajného zboru na boj proti pašerákom, ktorí prepašovali migrantov cez anglický kanál, ale nie je jasné, či AFP už funguje. Francúzske orgány trvajú na tom, že Paríž robí všetko, čo je v jej silách, aby zabránil migrantom vo vstupe do Británie cez kanál La Manche. Uznávajú však, že ich počet sa tento rok výrazne zvýšil.

READ  India vytvorí medzinárodnú alianciu veľkých mačiek

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close