šport

Calamity a Giro tréning. Fialky sa vracajú do elitného kolotoča – Zimné športy – Šport

Sestry Paulín a Ivona Fialkové.

Autor: ,

Veľmi sa tešili na prvé dve kolá svetového pohára vo fínskom Kontiolahti. Lenže krátko predtým ich zasiahlo niečo, čo bolo v minulej sezóne nepredstaviteľné. Zatvorenie v jednom zo štokholmských hotelov z dôvodu koronavírusu.

Nadšenie sestier Pauliny a Ivony Fialkovcov vystriedal smútok pred začiatkom nového ročníka elitnej série. Výcvik na bežkách alebo strelnici sa nachádza v karanténe v hlavnom meste Švédska.

Dôvod bol jednoduchý. Jeden z členov jej tímu mal pozitívny test na prítomnosť koronavírusu. Keďže vo Švédsku platia prísne karanténne opatrenia, kde trénovali pred fínskou ouvertúrou, museli absolvovať povinnú karanténu.

Sestry Fialkové boli vo Švédsku zatvorené s celým tímom – trénermi Annou Murínovou, Jakubom Leščinským, fyzioterapeutom Jakubom Hudákom a opravármi Mihom Plahutnikom a Štefanom Lichoňom. Prehrali úvodné vytrvalostné preteky, dva šprinty a stíhačku.

Pred dnešným otvorením 3. kola Svetového pohára v Hochfilzene – na programe sú rýchlostné preteky, stíhačka a štafeta – sa pripravovali v nie najlepších podmienkach.

Paulína Fialková.

Milena Todorovová.

„Boli sme z toho smutní, ale pripravovali sme sa na to, že to bude divná sezóna a niečo také sa môže stať. Prekvapilo nás, že to prišlo hneď na začiatku. Do istej miery to však môže byť výhoda,“ uviedla Paulína Fialková na videu Slovenského zväzu biatlonu na margo infekcie v tíme.

„Čo sa dá robiť v karanténe? Každý si to vie predstaviť. Všetko, čo sme mali, bol stacionárny bicykel. Berieme ho so sebou a dá sa to rozobrať v našej miestnosti. Možno by sme mali ísť na nejaké cyklistické preteky,“ zasmiala sa Ivona Fialková.

„Pripravovali sme sa na Giro,“ dodala dobre naladená Paulína.

Nedostatok tréningových pomôcok nebol jediným problémom sestier Fialkových a ich tímu. Po karanténe sa presunuli zo Švédska do Obertilliachu.

Aj tam však mali problémy s vyladením formy pre svoj debut v ročníku 2020/21, pretože stredisko v Tirolsku bolo zasnežené.

„Jednoducho sme si to všimli. Samozrejme, že sme celý deň neležali v miestnosti. Využili sme, čo sme mohli. Bude to recenzia. Netušíme, kde v globálnej konkurencii budeme,“ uviedol Ivona, o dva roky mladšia.

Fialky dnes debutujú v novom roku – šprint na 7,5 kilometra. Preteky sa začínajú o 11.30 (prenos vysiela RTVS). Paulína Fialková vyrazí na trať ako 19. v poradí, Ivona pôjde s číslom 31.

„Tešíme sa, až konečne zasúťažíme. Či to bude úspešné, je otázne. Bolo by predčasné myslieť na to po niekoľkých absolvovaných školeniach,“ uviedla Paulína.

„Pre nás je dôležité, že sme sa pred majstrovstvami sveta dostali do bubliny. Pôjdeme si závodiť,“ uzavrela Ivona.

Páči sa vám tento článok?
Podporte prosím kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je každý deň prinášať aktuálne správy. Aby sme pre vás mohli pracovať neustále a ešte lepšie, potrebujeme tiež vašu podporu.
Ďakujem za akýkoľvek finančný príspevok.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close