šport

Cardiff Devils z elitnej ligy postúpili do finále Kontinentálneho pohára

Cardiff Devils si vybojovali vstupenku do nedeľňajšieho finále Kontinentálneho pohára [19 November]Skupina E vylúčila hostí de Lopesa v rozhodujúcom zápase každého kola.

Netminder tímu Veľkej Británie Ben Pounce zavrel dvere dresu z Grenoble výkonom 31 zákrokov a doviedol Devils k víťazstvu 1:0 vo Francúzsku.

„Náš tím hrajúci tri zápasy za tri noci s dlhým výletom ukazuje charakter tohto tímu.“ Povedal to hlavný tréner Cardiffu Pete Russell.

„Po prvom zápase sme čelili nepriazni, ale potiahli sme sa za jeden povraz a stali sme sa silnejšími ako tím. Hráči boli fantastickí a myslím si, že to bola skvelá cesta pre všetkých zúčastnených.“

„Bolo úžasné, ako náš tím hnalo dopredu viac ako 300 fanúšikov, ktorí nás pricestovali do Francúzska, aby nás podporili. Cítim skutočné spojenie medzi tímom a fanúšikmi a všetci sme po zápase spoločne oslavovali nedeľňajšie víťazstvo.“

Kontinentálny pohár: Pete Russell, Cardiff Devils (Obrázok: Imago / Eibner)

Devils prehrali svoj úvodný turnaj turnaja proti Nomadu Astana z Gazy 5:4, ale odrazili sa od seba po víťazstvách proti lotyšskému tímu Zemkele Zelkava a Hosts de Loupes.

Späť na domácej pôde Glasgow Clan, Fife Flyers a Dundee Stars dosiahli štvorbodový víkend, zatiaľ čo Belfast Giants pokračovali v zostupe ďalším nezmyselným úsilím proti Sheffield Steelers a Manchester Storm.

Ben Bounce vystrelil Cardiff Devils do finále Kontinentálneho pohára

S týmto vedomím si Luke James zaslúži svoj deviaty výber hviezd sezóny.

Útočníci: Cameron Critchlow, Manchester Storm

Keď Storm potreboval útočnú iskru proti Giants, predný rad v zložení Cameron Critchlow, Samuel Tremblay a Stephen Johnson skombinovali tri góly, aby spečatili úspešný návrat do Altrinchamu.

Critchlow zohral neodmysliteľnú úlohu z krídla, dvakrát skóroval a skóroval pri pamätnom víťazstve Manchestru nad Belfastom 4:2.

Critchlow, ktorý mal na sebe ‚C‘ pre Storm, nikdy nebol dominantným obrancom v elitnej lige, ale jeho útočné príspevky stále hovoria za veľa. Bol najproduktívnejším hráčom so 129 bodmi (41 gólov, 88 asistencií) v 205 domácich vystúpeniach.

Útočníci: Mikko Juusola, Sheffield Steelers

Keď bol Mikko Juusola prepustený ako Sheffield Steeler, niektoré kúty internetu sa obávali, že nebude schopný produkovať ofenzívu v elitnej lige.

Fín je momentálne na 43-bodovom tempe a v deviatom týždni za Sheffield United strelil góly proti Glasgowu a Belfastu.

Stále len 25-ročný Jusola je vynikajúci obojsmerný hráč a najlepšie roky kariéry má pred sebou.

Útočník: Kobe Roth, Coventry Place

Raz za čas stačí chvíľka lesku na to, aby vyradil hráča z tímu týždňa.

Nedeľná prehra Coventry proti Flyers 4:3 bola dôkazom toho, že Kobe Roth vyzdvihol naše All Stars, keď skóroval ‚Michigan‘.

Od prestupu do Skydome bol Roth pôsobivý s 19 bodmi (10 gólov, deväť asistencií) v 17 zápasoch.

Obranca: Sean Giles, Fife Flyers

Aj keď má Sean Giles za sebou len štyri zápasy v kariére s Flyers, už teraz vyzerá ako šikovná akvizícia pre Toma Cullena.

Američan preukázal svoju obrannú silu, keď Fife porazil Coventry 4:3 dvakrát za toľko nocí.

SÚVISIACE: Bývalý hráč NHL Simon Despres pridáva kvalitu pohybu pukov k modrej čiare Nottinghamu Panthers

Giles nie je brilantný posúvač pukov od modrej čiary, ale šikovne bráni hokejkou, pokrýva ľad svojimi jedinečnými korčuliarskymi schopnosťami a pri penaltovom zabíjaní Fife.

Obranca: Nate Cullen, Glasgow Clan

Nate Cullen je mimo svojho domovského trhu v Glasgowe podceňovaný.

Američan, ktorý v lete prestúpil ku klanu zo slovenskej extraligy Sloven Bratislava, má na konte už 10 bodov (päť gólov, päť asistencií) v 16 vystúpeniach a nejaví známky spomalenia.

Tento 26-ročný hráč, ktorý má na ľade v priemere 23 minút v tieni, sa zaslúžil o nedeľné víťazstvo Glasgowa nad Steelers 2:1.

Cullen, ktorý hrá v top dvojici s obrancom Jakeom Boltonom, je zaujímavým hráčom vo všetkých troch zónach, ktorý, ak si udrží súčasnú formu, pritiahne veľkú pozornosť zvyšku elitnej ligy aj mimo nej.

Tiež pozoruhodné – je tu Cullen nula Najpoužívanejší obranca má doteraz na konte trestné minúty a má neuveriteľne pôsobivú bilanciu.

Netminder: Ben Bounce, Cardiff Devils (kontinentálny pohár)

Ak majú Devils realizovať svoje túžby v Kontinentálnom pohári, budú potrebovať Bounceho, aby zopakoval svoj výkon vo finále proti Bruleurs De Loups.

Ben Bounce, Cardiff Devils (Obrázok: IIHF)

Kontinentálny pohár: Ben Bounce, Cardiff Devils (Obrázok: IIHF)

Tridsaťdvaročný hráč zaváhal v piatkovej prehre Cardiffu s Nomadom Astana. [17 November]Rýchlo sa zotavil s párom výnimočných displejov, ktoré videli jeho postup do finále Kontinentálneho pohára.

Bounce, vo svojej ôsmej sezóne s Devils, je jedným z najlepších hráčov siete v Elite League (a Kontinentálnom pohári), čo umožňuje Cardiffu dodatočného importného korčuliara na ľad.

Vyhrá Cardiff Devils Kontinentálny pohár? Zapojte sa do diskusie v komentároch.

READ  Adrián Guľa zastavil vyhlásenie, Viktoria Plzeň zvíťazila o sedem gólov

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close