Veda

CDC ponúka kratšie 7- a 10-denné karanténne pokyny pre Covid

Ženy prechádzajú okolo nového testovacieho miesta na koronavírusy v Los Angeles v Kalifornii 1. decembra 2020.

Lucy Nicholsonová | Reuters

Centrá pre kontrolu a prevenciu chorôb v stredu oznámili skrátené alternatívy odporúčanej karantény pre ľudí, ktorí boli vystavení niekomu s Covid-19Henry Walke, manažér incidentu agentúry Covid-19, uviedol.

Predtým odporúčal každému, kto bol vystavený karanténe Covid-19 po dobu 14 dní. Walke uviedol, že agentúra stále odporúča 14-dňovú karanténu „ako najlepší spôsob zníženia rizika šírenia látky Covid-19“. Povedal však, že CDC určilo „dve prijateľné alternatívy“.

Karanténa sa môže skončiť po 10 dňoch, ak sa u osoby nevyvinuli žiadne príznaky, uviedol Walke a dodal, že sa môže skončiť už po siedmich dňoch, ak aj bezpríznaková osoba má na vírus negatívny test.

„Pokračujeme v zdokonaľovaní našich pokynov, aby sme zabránili prenosu a chránili Američanov,“ uviedol Walke. „Zníženie dĺžky karantény môže ľuďom uľahčiť sledovanie kritických opatrení v oblasti verejného zdravia znížením ekonomických ťažkostí spojených s dlhším obdobím, najmä ak nemôžu počas tohto obdobia pracovať.“

Walke dodal, že miestni zdravotnícki úradníci môžu upraviť odporúčania agentúry tak, aby zodpovedali situáciám v ich jurisdikcii. Povedal, že bez ohľadu na dĺžku karantény by ľudia mali sledovať svoje vlastné príznaky celých 14 dní po expozícii.

Dr. John Brooks, hlavný lekár pre odpoveď CDC na test Covid-19, uviedol, že ukončenie karantény po 10 dňoch bez negatívneho testu vedie na základe modelovania CDC a externých výskumníkov k asi 1% riziku šírenia vírusu do ďalších osôb. Po 7-dennej karanténe s negatívnym testom existuje asi 5% šanca na šírenie vírusu, dodal.

Odporúčaná karanténa sa vzťahuje na osoby považované za „blízke kontakty“ pacientov s Covid-19. The CDC definuje blízky kontakt ako „niekto, kto bol do 6 stôp od infikovanej osoby kumulatívne celkovo 15 minút alebo viac za 24 hodín, počínajúc 2 dňami pred nástupom choroby“ alebo pozitívny výsledok testu.

READ  Vrtuľník NASA Mars Ingenuity prežil „anomáliu za letu“

Špecialisti na verejné zdravie čakali na zmenu s „potešeným očakávaním“, uviedol v stredu v telefonickom rozhovore doktor Bill Schaffner, epidemiológ na Vanderbiltovej univerzite. Informoval denník Wall Street Journal minulý týždeň CDC uvažovalo o takejto zmene.

Pôvodné 14-dňové karanténne obdobie bolo založené na tom, čo vedci považovali za dlhé inkubačné obdobie koronavírusu, počas ktorého príznaky ešte nie sú prítomné a vírus je ťažké zistiť. Schaffner poukázal na to, že 14-dňové odporúčanie „bolo napísané skôr, ako bolo testovanie široko dostupné“, a vedci sa odvtedy dozvedeli viac informácií o víruse.

„Niektorí z nás si už nejaký čas mysleli, že teraz, keď je k dispozícii testovanie, by ste to mohli zaviesť do schémy vyhodnocovania ľudí, ktorí sú v karanténe,“ uviedol s tým, že to pomôže potenciálne exponovaným ľuďom rýchlejšie sa vrátiť do práce. .

„Je to dobré pre verejné zdravie a dobré pre ekonomiku,“ povedal, „a dobré pre duševné zdravie ľudí.“

Toto je najnovšia správa. Skontrolujte aktualizácie.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close