Tenis | Challenger & ITF Round Up | Hussey získal titul na ITF Danderyd

Autor: Glenys Furness

• Giles Hussey získal titul vo Švédsku
  • Britt bol štvrtý
Tanderin, Švédsko – Giles Hussey Vstúpil do podujatia ITF a bol nasadený ako štvrtý. Británia tvrdila, že po ceste zhodila iba jeden set.

Brit týždňa

Giles Hussey Vstúpil do podujatia ITF a bol nasadený ako štvrtý. Prvé kolo bolo proti Británii Jonatán Mruda. Švédsko sa proti tímu trápilo, keďže Hussey dominoval od začiatku. V prvom sete dokázala Mrita dvakrát podať, kým Britka vypracovala Švédku. V druhom sete Hussey bez problémov vyhral v priamych setoch 6-2, 6-0.

V druhom kole čelil Husseymu Daniel de Jong. Holanďan začal dobre a prelomil podanie na vedenie. Hussey sa v druhom sete preskupil, zostal s de Jongom, než dostal prestávku v podaní, aby vyrovnal stav zápasu. Brit ovládol posledný set a Hussey postúpil 3-6, 6-4, 6-1.

Hussey čelil vo štvrťfinále Nemecku Jakub Schneiter. Nemka bola nasadená na začiatku setu. Nakoniec Brit pokazil podanie a dostal sa do vedenia. Druhý set bol skôr taký, že Schnaitter sa snažil zostať s Britániou. Hussey však nakoniec prelomil podanie a postúpil do ďalšieho kola v priamych setoch 6-4, 6-4.

Hussey sa v semifinále stretol s najlepším nasadeným hráčom Carl Friberg. Švédsko v prvom sete tvrdo zatlačilo Britániu a zdalo sa, že pôjde do tajbrejku. V závere setu však Hussey brejkol a keď bolo treba, dostal sa do vedenia. Druhý set bol ešte tesnejší. Friberg zostal s Brittom a ani jeden hráč nedostal oddychový čas. Nakoniec prišiel tie break. Hussey uvoľnil brejk a zápas prebral v priamych setoch 7-5, 7-6(3).

Vo finále sa Británia stretla s tretím nasadeným hráčom Mats Rosenkrantz. Hassi ovládol prvý set a rýchlo sa dostal do vedenia. Druhý set bol však o niečo tesnejší, pretože Britt prelomila Rosencrantzovo podanie na postup. Nech sa Nemec akokoľvek snažil, nedokázal sa vrátiť do zápasu. Hussey vyhral titul so skóre 6-2, 6-3.

READ  Akej národnosti je Dalibor Dvorský? Skúmanie rodinných koreňov kandidáta

Čestné uznanie

Liam Brady Vstúpil na podujatie ATP Challenger Saint Tropez a bol deviatym semenom. Dan, kvalifikačný spinner, bol zaradený do prvého kola Brit. Brady ovládol prvý set a Francúz sa trápil na podaní. Chert zabojovala v druhom sete a prelomila podanie Britky a vyrovnala stav zápasu. Francúzovi však v záverečnom sete narástlo sebavedomie, keďže Brady dokázal prelomiť podanie a postúpil 6:0, 3:6, 6:4.

V druhom kole sa stretli s Britániou Lucas Klein. Hráči Slovenska nedokázali Bradymu zabrániť v dominancii. Semeno sa uľahčilo v oboch setoch. Brady lámal viac-menej podľa vlastného uváženia, keďže na podaní nedokázal dosiahnuť čistý zápas alebo čokoľvek iné. Brit postúpil do ďalšieho kola v priamych setoch 6-2, 6-2.

Vo štvrťfinále čelil Bradymu Arthur Cossacks. Francúz zostal v prvom sete blízko Brita, aby si vynútil tajbrejk. Rozbil semienko a ujal sa vedenia. Brady sa v druhom sete rýchlo zlomil a rýchlo dominoval. Bohužiaľ, Kazachovia boli nútení odstúpiť z turnaja s víťazstvom 7-6, 3-0 pre Britov.

V semifinále narazili na britský tím Radu Albat. Moldavčan zostal s Bradym, aby si v prvom sete vynútil tajbrejk. Rozbil semienko a ujal sa vedenia. Druhý set bol viac rovnaký a vyzeralo to tak, že opäť pôjde do tajbrejku. Brit však na konci setu prerušil podanie a zápas vzal v priamych setoch 7-6, 7-5.

Finále bolo proti Veľkej Británii Konštantný Lestian. Francúz mal dav za sebou, no Brady začal dobre. Britt prerušuje podanie a dostáva sa do vedenia. Lestian zabojoval v druhom sete, aby brejkom Bradyho vyrovnal stav zápasu. Finálový set bol opäť tesný, ani jeden nechcel prehrať. Bohužiaľ, prestávka podania od Francúza skončila inak a Francúz vyhral titul 4-6, 6-3, 6-4.

READ  Elina Rybakina porazila na Australian Open Iku Svitek

Challenger & ITF Round Up

Ben Jones Daniel de Jonge bol porazený 6-2, 6-4 v prvom kole na ihrisku Danderyd.

George Houghton Porazený Harry Wendelken 7-6(6), 2-6, 6-2 v prvom kole na ihrisku Danderyd.

Michael Shaw Porazený James Davies 6-2, 7-6(3) v prvom kole na ihrisku Danderyd.

James Davis bol porazený Debo Colson 6-2, 6-4 na ihrisku Danderyd v druhom kole.

Hamish Stewart Vo štvrťfinále na ihrisku Danderyd prehral s Carlom Fribergom 7:5, 6:3.

Mats Rosencrantz porazil v semifinále na ihrisku Danderyd Harryho Wendelkena 6:2, 6:3.

John Soinski Porazený Dennis Novák Bate Waltersdorf 6-1, 6-0 vo štvrťfinále.

Billy Harris Porazený Harold Mayott 6-3, 4-6, 6-2 v prvom kole v St. Tropez.

Ryan Beniston Porazený Denis Kudla 7-5, 6-2 v semifinále v Columbuse.

Yuriko Lily Miyazaki Porazený Sonai Kartal Caldas da Rainha vyhral prvé kolo 6-3, 2-6, 6-4.

Eden Silva V druhom kole na ihrisku Caldas da Rainha ju zdolala Sonai Kurtalová 6:4, 6:2.

Porazila Sonai Kardal Leolia Jeanjean Caldas da Rainha 5-7, 6-3, 6-2 vo štvrťfinále.

Stuart Parker Porazený Jaime Faria 7-6(5), 6-2 v prvom kole na ihrisku Setubalu.

Aidan McHugh Porazený Dolly Blanche 6-3, 6-2 v Setubale v semifinále.

Freddie Ridout Porazený Dunke Duran 3:6, 6:3, 6:3 v prvom kole v Šarm aš-Šajchu.

David Quayle Porazený Leonardo Rossi Sharm-el-Sheikh vyhral prvé kolo 4-6, 6-2, 6-2.

Adam Jones Porazený Yishai Oliei V druhom kole vyhral Sharm-el-Sheikh 6-4, 7-5.

Daniel Daly Porazený Elena-Theodora Kathar Sharm-el-Sheikh 6-3, 6-1 vo štvrťfinále.

Felix Gill Porazený Alejo Sanchez Guilles Melilla 6-2, 3-6, 7-6(2) v semifinále.

Elise Maloneyová Porazený Leslie Fatinama Kerkow 2-6, 6-3, 6-2 v prvom kole v Ceute.

Rana Stoiberová Porazený Amelia Valigorová 7-5, 6-3 v druhom kole v Monastire.

READ  Tour de France 2020: Analýza 10. etapy
Budúci týždeň Briti hrajú v Pekingu, Astane, Prahe, Orleans, Charlestone, Švédsku, Španielsku, Bulharsku, Egypte, Francúzsku, Tunisku, Ningbo, Japonsku, Portugalsku a USA.