Zábava

Čestným veľvyslancom v Slovenskej republike vymenovaný indický expatriot – Správy

Veľvyslanectvo sa zaoberá aj mimoriadnymi problémami, s ktorými sa stretávajú občania SR, a záležitosťami týkajúcimi sa obojsmerného obchodu.

Pridané: Št 14. 9. 2017, 22:12

Naposledy aktualizovaný: Pia 15. septembra 2017, 00:15

Indický realitný magnát so sídlom v Dubaji, ktorý bol vymenovaný za čestného veľvyslanca v SR, bude viesť nové veľvyslanectvo európskej krajiny v juhoindickom meste Bengaluru.
Dr. Roy CJ, zakladateľ a prezident Confident Group, povedal, že sa svojej novej funkcie ujme v deň otvorenia slovenského veľvyslanectva 27. septembra.
„Ide o prestížne vymenovanie, pretože ho urobila slovenská vláda a schválil ho prezident Indie. Ako prvý NRI, ktorému sa dostalo takéhoto uznania od SAE, považujem svoju funkciu za veľké uznanie. Je to česť,“ povedal Roy.
Slovenský minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Miroslav Lajčák oznámil vymenovanie Roya za honorárneho konzula a požiadal indickú vládu o rozšírenie všetkých diplomatických výsad súvisiacich s jeho prácou.
Roy povedal, že veľvyslanectvo SR Bengalúru bude mať jurisdikciu nad štátmi Karnataka a Kerala. Rai informoval médiá o svojich nových povinnostiach a povedal, že sa bude starať o záležitosti slovenských občanov v Karnátake a Kerale. Veľvyslanectvo sa zaoberá aj mimoriadnymi problémami, s ktorými sa stretávajú občania SR, a záležitosťami týkajúcimi sa obojsmerného obchodu.
Roy uviedol, že slovenské veľvyslanectvo bude inaugurované za prítomnosti štátneho tajomníka na ministerstve zahraničných vecí a európskych záležitostí Lukáša Pariska a veľvyslanca SR v Indii Zygmunta Bertoka.
[email protected]

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close