Zábava

Skupina Survivors kritizuje ECB za „nedostatok transparentnosti“ okolo Hyamovej správy

ECB tvrdí, že nezverejní správu, že bývalý tréner Essexu tajne natáčal hráčky (Zach Goodwin/PA) (Archív PA)

The Kriketová rada Anglicka a Walesu Nezverejňujte vyhlásenie za „nedostatok transparentnosti“, ktorý kritizuje skupina obhajcov zneužívania Essex Tréner tajne natáčal hráčky v šatniach

ECB zadala nezávislé preskúmanie Matthewa Highama po tom, čo bol v septembri 2021 odsúdený na dva roky a štyri mesiace väzenia.

Hiam sa priznal k siedmich bodom obžaloby z fotenia alebo vytvárania neslušných obrázkov detí a piatich bodoch voyeurizmu.

Nezverejnenie tohto vyhlásenia sa zdá byť ďalším príkladom toho, ako národný riadiaci orgán uprednostňuje blaho a bezpečnosť športovcov pred budovaním dôvery u ich členov a ochranou ich vlastnej povesti.

Advokácia Kiniska

Polícia v Essexe Hyam, ktorý dohliadal na ženskú a dievčenskú organizáciu v klube až do svojho zatknutia v roku 2020, tajne natáčal videá deviatich žien a dievčat, o ktorých tlačová agentúra PA vie, že sú hráčky spojené s Essexom.

Revíziu nariadenú ECB viedla nezávislá expertka Jane Wonnacottová. Zhrnutie správy bolo poskytnuté Essexu v decembri minulého roka a Highamovým obetiam, ktoré povedali, že to chcú.

Kriketová sieť preskúmala 11 odporúčaní, ktoré bude ECB plošne implementovať, o ktorých podrobnosti sa ECB podelila s PA. Samotná správa však nebude zverejnená pre obavy ECB, že by mohla viesť k identifikácii Highamových obetí, ktoré majú podľa zákona o sexuálnych trestných činoch z roku 2003 doživotné právo na anonymitu.

Kiniska Advocacy, ktorá podporuje práva a blaho žien v športe, kritizovala rozhodnutie ECB nezverejňovať a vyzvala na vytvorenie nezávislého bezpečnostného ombudsmana v britskom športe.

„Sme si vedomí toho, že nedostatok dôvery v národné riadiace orgány športových komunít vyvoláva obavy z dôvodu nefunkčnosti a nedostatku transparentnosti,“ píše sa v správe Kiniska.

„Zdá sa, že nezverejnenie tohto vyhlásenia je ďalším príkladom NGB, ktorá chráni svoju vlastnú povesť pred budovaním dôvery so svojimi členmi, a preto neuprednostňuje blaho a bezpečnosť športovcov.

„Je veľkým sklamaním, že médiá musia ísť tak ďaleko, aby brali NGB na zodpovednosť, pretože sa zdá, že to nedokážu, čo podčiarkuje naliehavú potrebu zaviesť nezávislý regulačný orgán pre šport.“

Žena, ktorá hrala za Essex počas Hyamovho pôsobenia v klube a hovorila s PA pod podmienkou anonymity, zdôraznila mnohé bezpečnostné zlyhania, ktoré v klube zažila. Hyam pracoval v Essexe viac ako desať rokov.

Nie je jednou z Highamových obetí, povedal, že pravidelne dvíhal hráčky bez sprievodu a organizoval stretnutia jeden na jedného bez sprievodcov.

„Veľa (defenzívnych) chýb sa urobilo, pretože veril,“ povedal.

Wonnacottova recenzia so ženou nehovorila, ale ECB uviedla, že obavy o bezpečnosť, ktoré uviedla, boli riešené v záverečnej správe.

11 Wonnacottových odporúčaní zahŕňa prehľad všetkých školení ECB o ochrane, ktoré skúmajú správanie spojené so sexuálnou kriminalitou a podporujú kultúru „tu sa to môže stať“.

Zaviazali sme sa neustále zlepšovať naše bezpečnostné procesy a postupy v rámci kriketu a poučiť sa z akéhokoľvek incidentu.

ECB

Wonnacott zdôraznil dôležitosť jasne určených priestorov na prezliekanie a dôležitosť rozprávania a reagovania na nízke obavy vyjadrené zamestnancami, hráčmi a ich rodičmi. Môže sa vyskytnúť akýkoľvek problém, ktorý spôsobuje nepohodlie.

Hovorca ECB povedal: „Matthew Hyam bol pozastavený zo všetkých aktivít v krikete hneď, ako sa ECB dozvedela o jeho zatknutí.

„Po jeho odsúdení v septembri 2021 sa Bezpečnostný výbor ECB rozhodol vykonať nezávislé preskúmanie okolností súvisiacich s jeho trestným činom, ktoré vykonal skúsený, nezávislý odborník na ochranné opatrenia.

„Všetky Hyamove obete dostali príležitosť zúčastniť sa, ak si to želali, a sme veľmi vďační za ich príspevok. Preskúmanie bolo dôkladné, a hoci prehľad nebol zverejnený s cieľom chrániť anonymitu obetí, jeho zistenia boli zdieľané s obeťami, ktoré Chcel som to vidieť, ako aj s Regulačným výborom ECB, Radou ECB a príslušnými orgánmi Essex County Cricket.

READ  Connor Bedard oslňuje v OT, aby poslal Kanadu do semifinále

„Všetky odporúčania sa prijímajú a už sú súčasťou bezpečnostnej stratégie ECB a dohody o partnerstve v kraji, ktorá zabezpečuje školenia a poradenstvo v celej kriketovej sieti.

„Na rozdiel od správ, ktoré skúmali systémové problémy v iných športoch, tento prehľad sa zaoberá prípadom, kedy by odhalenie mohlo viesť k identifikácii obetí.

„Zaviazali sme sa neustále zlepšovať naše bezpečnostné procesy a postupy v rámci kriketu a učiť sa z akéhokoľvek incidentu, a preto neustále revidujeme, aktualizujeme a zlepšujeme naše bezpečnostné postupy v súlade s osvedčenými postupmi.“

Kiniska uviedol, že zverejnenie Highamovej správy je „vo verejnom záujme“, pričom poukázal na to, že iné športy tak urobili v správach, ktoré sa zameriavajú skôr na zneužívateľa ako na systémové zneužívanie.

„Je dôležité, aby hráči kriketu, tréneri a všetci, ktorí kriket sledujú, vedeli, že vedenie a kriketové kluby sú pri bránení porážok otvorené a transparentné a chcú veci zlepšiť, pretože bez tejto úrovne dôvery nemôžeme dúfať. Osoby, ktoré prežili zneužívanie, by mali zverejniť zneužívanie kriketoví funkcionári.

Pôvodne zverejnené

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close