Zábava

Alkohol a zdravotné problémy: Slávny DJ spáchal samovraždu … Dnes by mal 31 rokov!

Avicii sa narodil 8. septembra 1989 ako Tim Bergling. Ako 16-ročný vydal prvé nahrávky a dostal prvú nahrávaciu zmluvu. Neskôr spolupracoval s interpretmi ako Madonna, Coldplay, Robbie Williams, Wyclef Jean či David Guetta.

Zdroj: SITA

Do povedomia verejnosti sa dostal v roku 2011 vďaka singlu Levels. O dva roky neskôr vydal debutový štúdiový album True a bodoval vo všetkých hitparádach s piesňou Wake me up. Boj s jedným z mála DJov, ktorý dokázal vypredať aj veľké koncertné arény.

Avicii získal dve hudobné ceny MTV, jednu hudobnú cenu Billboard a dvakrát bol nominovaný na cenu Grammy. Jeho smrť prišla len pár dní potom, čo bol nominovaný na cenu Billboard Music Award za svoju najnovšiu nahrávku EP s názvom Avíci (01), ktorá vyšla v auguste 2017.

Alkohol a zdravotné problémy:

Zdroj: Instagram

20. apríla 2018 boli švédski dídžeji a producenti mŕtvi v ománskom hlavnom meste Muscat. Televízia Sky News uviedla, že Avicii trpel akútnou pankreatitídou, ktorá bola čiastočne spôsobená nadmernou konzumáciou alkoholu. Po operácii v roku 2014 žlčníkom a slepým črevom hudobník zrušil sériu predstavení v snahe zotaviť sa. V roku 2016 prestal permanentne koncertovať a sústredil sa iba na prácu v štúdiu.

Alkohol a zdravotné problémy:

Zdroj: Piece of Magic Entertainment

Príčina jeho smrti nebola oznámená, polícia však cudzie zavinenie vylúčila. Pravdepodobne spáchal samovraždu. Naznačila to aj jeho rodina, podľa ktorej sa táto hviezda tanečnej hudby dlho trápila „zmysel života a šťastia“,

„Náš milovaný Tim bol krehká umelecká duša, ktorá hľadala odpovede na existenčné otázky. Bol perfekcionistom, ktorý sa usiloval o stále lepšie výsledky. Cestoval a tvrdo pracoval tempom, ktoré viedlo k extrémnemu stresu.“ rodinní príslušníci uvedení vo vyhlásení. „Skutočne sa obával o zmysel života a šťastia. Ďalej už nemohol ísť, chcel nájsť pokoj. Tim nebol vyrobený pre stroj šoubiznisu, v ktorom bol. Bol to citlivý muž, ktorý miloval svojich fanúšikov, ale nechcel byť v centre pozornosti, “ tvrdia jeho pozostalí.

READ  No Way Home Secure HBO Max vyšlo v zahraničí

Avicii bol pochovaný na štokholmskom cintoríne Skogskyrkogarden. Pohreb sa konal iba za účasti rodinných príslušníkov a najbližších priateľov.

Alkohol a zdravotné problémy:

Zdroj: Piece of Magic Entertainment

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close