Ekonomika

Chystá sa spoločnosť Tesla, ktorá premení nabíjačky s výkonom 350 kW na „detské hračky“?

Zdá sa, že rýchlosť nabíjania elektrických vozidiel a výkon nabíjacích staníc by mohol byť jednou z oblastí, ktoré budete chcieť tesla nabudúce sa vráťte na vyššiu úroveň. Je to kvôli jeho novému modelu alebo konkurencii.

V poslednej dobe sa začali objavovať informácie o elektrických vozidlách, ktoré majú podporovať nabíjanie vyšší výkon a rýchlejšie nabíjanie ako v súčasnosti elektrické autá Tesla. Začalo to s Porsche Taycan s podporou 270 kW, ktorá sa má časom zvýšiť na 350 kW.

O rovnakom výkone hovorí aj skupina Hyundai. To je prípad nadchádzajúcich elektrických vozidiel značiek Hyundai, Kia a Genesis, ktoré sa na trh začnú objavovať od budúceho roka. A včera ich informoval o spustení program Lucid Motors model Air dokáže spracovať viac ako 300 kW, byť najrýchlejším nabíjacím autom na svete. A čo Tesla …?

Elon Musk v roku 2016 na otázku, či nadchádzajúce Supercharger V3 bude zodpovedať pripravovaným konkurenčným nabíjačkám s výkonom 350 kW, odpoveď: „350 kW? Myslíš detské hračky? „

Musk a neskôr technický riaditeľ Tesla JB Straubel však v roku 2018 vyjadrenýže nabíjacia stanica s výkonom 350 kW by bolo v tom čase av blízkej budúcnosti neefektívne. Straubel dodal, že dokážu navrhnúť nabíjačky výkonnejšie ako 300 až 400 kW, ale nevidel žiadny dôvod. Podľa neho musí ísť o kompromis medzi rýchlosťou nabíjania, dojazdom a cenou batérií.

Elon Musk v tom čase uviedol, že nie je možné nabíjať batériu jedného automobilu s výkonom 350 kW, pretože by sa poškodil. Podľa neho musí mať batéria na takúto výkonnosť oveľa vyššiu kapacitu, ako tomu bolo v roku 2018. Čas však napreduje a Tesla pripravuje elektromobily, ktoré budú mať podstatne väčšie batérie ako dnes.

READ  Slovenský premiér varuje, že „trhy nás môžu potrestať“ za deficit

Koniec koncov, v prípade pripraveného veľkého a ťažkého modelu Tesla Cybertruck sľubuje dojazd až 800 km podľa relatívne realistického cyklu EPA. Pre Roadster 2 by to malo byť najmenej 1 000 km (EPA). Tento rozsah má poskytovať batéria s kapacitou 200 kWh, čo je dvojnásobok ponuky batérií súčasnej vlajkovej lode Tesla. A najlepšia verzia Cybertrucku by mohla mať takúto batériu. Batérie s takouto kapacitou by sa preto za súčasných podmienok nabíjali približne dvakrát dlhšie.

Bude „to“ spúšťať Cybertruck?

Pri prezentácii elektrického snímača Tesla Cybertruck Musk od Teslarati uviedli, že ich novinka podporí vyšší „nabíjací“ výkon ako 250 kW, čo podporujú súčasné modely od spoločnosti Tesla s výnimkou modelu 3 LR +,

Takže iba nabitie batérie nových modelov by malo prinajmenšom teoreticky umožniť nabíjanie s výrazne vyššími „výkonmi“. Dá sa predpokladať, že spoločnosť Tesla neustále zdokonaľuje svoje technológie nabíjania, ktoré by mohli prospieť súčasným modelom spoločnosti Tesla, minimálne pripravovaným novým verziám modelov S a X. “prehoz„.

V ich prípade Elon Musk potvrdila kapacitu väčších batérií. Okrem toho sa predpokladá, že tieto modely by mohli byť vybavené batériou novej generácie, ktorá by mala byť odhalená 22. septembra ako súčasť „Tesla Battery Day“.

Podpora rýchleho nabíjania je samozrejme jedna vec a výkon nabíjacích staníc je ďalšia. Tesla len nedávno začala vo väčšej miere zavádzať dobíjacie stanice „V3“ 3. generácie, ktoré ponúkajú výkon 250 kW. Zároveň je viac ako pravdepodobné, že ak budúce modely Tesla podporujú vyšší nabíjací výkon, spoločnosť Tesla sa nebude spoliehať na výkonnejšie nabíjačky tretích strán z nabíjacích sietí mimo kompresor,

Dalo by sa očakávať, že nabíjacie stanice Supercharger „V4“ alebo zvýšenie výkonu nabíjačiek V3, ktoré k nám prichádzajú, vzhľadom na to, že ide o relatívne nové nabíjačky, sú pravdepodobnejším a efektívnejším riešením. Zároveň je možné, že pri ich navrhovaní Tesla už premýšľala o svojich budúcich elektrických automobiloch s výrazne väčšími batériami, takže postačí iba aktualizácia softvéru alebo HW „rozšírenie“ nabíjačiek. Preplňovač V3,

READ  bne IntelliNews - VISEGRAD Blog: Slovensko si nemôže dovoliť premárniť ďalšie štyri roky

Špeciálna sieť pre Tesla Semi

Samostatnou kapitolou bude nabíjanie elektrického traktora Tesla Semi, ktorý má vo vyššej verzii ponúknuť dojazd 800 km (EPA). Z tohto dôvodu spoločnosť Tesla vybuduje špeciálnu nabíjaciu sieť „Megacharger“, ktorej nabíjačky by mali ponúkať energiu, v porovnaní s ktorou nabíjačky 350 kW budú skutočne vyzerať ako „detské hračky“. A to je presne to, na čo sa Elon Musk mohol vo svojom vyhlásení z roku 2016 stretnúť.

V každom prípade skôr či neskôr určite uvidíme výkonnejšie nabíjače Tesla pre osobné automobily. A ako už bolo spomenuté, bude to závisieť od batériových systémov pripravených modelov Tesla a prípadne od konkurencie.

Malo by sa tiež pamätať na to, že rýchlosť nabíjania sa netýka iba výkonu nabíjačky a podpory maximálneho nabíjacieho výkonu na strane vozidla. Dôležité je, ako dlho môže elektrický automobil využívať energiu, ktorá sa pohybuje okolo maximálnej alebo vysokej úrovne. Tesla na tom mohol tiež pracovať.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Systém Lucid Air je tiež nastavený na najrýchlejšie dobíjacie vozidlo na svete
Plánuje Tesla „novú generáciu“ modelov S a X? | „Tajný projekt Palladium“
Priame porovnanie rýchlosti nabíjania elektrických vozidiel je možné. Vďaka „indexu nabíjania“

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close