Svet

Cieľom generálneho tajomníka ASEAN-u je rozšíriť obchod a prilákať viac investícií do bloku

Generálny tajomník organizácie ASEAN vyjadril svoju víziu rozšíriť obchod a prilákať viac investícií v regióne ASEAN a podporil program budovania kapacít občanov ASEAN s cieľom zvýšiť ich kapacitu a konkurencieschopnosť.

Generálny tajomník Kao Kim Hourn to povedal, keď sa 12. marca 2024 v kancelárii CDC v Phnom Penh stretol s podpredsedom vlády a prvým podpredsedom Rady pre rozvoj Kambodže (CDC) Son Santholom.

DPM Son Santhol informoval svojho hosťa o plánoch národného rozvoja Kambodže pre systém rieky Mekong ako námornú trasu.

Spomenul aj Kambodžský komplexný hlavný plán intermodálnej dopravy a logistiky (CIT-MP) 2023 – 2033, sedem integrovaných hlavných plánov vrátane ciest, železníc, riečnej dopravy, námornej dopravy, letectva, logistiky a intermodálnej dopravy. 174 projektov v hodnote 36,6 miliardy dolárov v kapitálových investíciách.

Podľa Son Santola, CDC implementuje svoju modernizáciu registrácie investičného programu vytvorením portálu založeného na jednej z piatich kľúčových priorít 7. dekrétu kambodžskej kráľovskej vlády (ľudia, cesty, voda, energia a technológie). Umožňuje investorom požiadať o registráciu QIP (kvalifikovaný investičný plán) v CDC.

READ  Splatenie dlhu Kene Číne je 73,5 miliardy Sh

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close