Svet

Kráľovi Charlesovi diagnostikovali rakovinu: Buckinghamský palác

  • Buckinghamský palác v pondelok oznámil, že kráľ Karol III. začal liečbu určitého typu rakoviny.
  • Prichádza týždeň po tom, čo ho prepustili z nemocnice na operáciu prostaty.
  • „Jeho Veličenstvo sa rozhodlo podeliť sa o svoju diagnózu, aby predišlo špekuláciám a v nádeji, že to prispeje k verejnému porozumeniu pre všetkých, ktorých postihla rakovina na celom svete,“ uvádza sa vo vyhlásení.

Buckinghamský palác v pondelok oznámil, že kráľ Karol III. začal liečbu rakoviny, týždeň po tom, ako ho prepustili z nemocnice na operáciu prostaty.

Po oznámení Charlesov odcudzený syn princ Harry (75) okamžite prezradil, že o svojej diagnóze hovoril s kráľom.

Zdroj blízky Harrymu, ktorého citovala tlačová agentúra PA, uviedol, že jeho najmladší syn, ktorý teraz žije v Kalifornii s manželkou Meghan, navštívi v najbližších dňoch svojho otca v Anglicku.

Kráľ Charles, ktorý zomrel 8. septembra 2022 po svojej matke Alžbete II., bol celkovo v dobrom zdravotnom stave, okrem zranení, ktoré utrpel pri póle a lyžovaní.

Palace však povedal, že počas jeho nedávneho nemocničného zákroku pre nezhubné zväčšenie prostaty „boli zaznamenané výrazné obavy“.

„Následné diagnostické testy identifikovali formu rakoviny,“ uviedol palác vo vyhlásení s tým, že začal s liečbou.

Palác uviedol, že kráľ bol „absolútne pozitívny“ a „tešil sa, že sa čo najskôr vráti k plnej verejnej službe“.

Medzitým mu lekári odporučili odložiť verejnú prácu, hoci bude „pravidelne vykonávať vládne a úradné dokumenty“.

Pozrite si celú správu tu:

„Počas Kingovho nedávneho nemocničného zákroku pre nezhubné zväčšenie prostaty bol zaznamenaný samostatný problém. Následné diagnostické testy identifikovali formu rakoviny.“

„Jeho Veličenstvo dnes začalo s rutinným plánom liečby, počas ktorého mu lekári odporučili odložiť verejné zásnuby. Počas tohto obdobia bude Jeho Veličenstvo pokračovať v štátnych záležitostiach a úradných papieroch ako obvykle.“

READ  Poplatok bude účtovaný zajtra

„Kráľ je vďačný za rýchly zásah svojho lekárskeho tímu vďaka jeho nedávnemu postupu v nemocnici. Svoju liečbu hodnotí úplne pozitívne a očakáva, že sa čoskoro vráti k plnej verejnej činnosti.“

„Jeho Veličenstvo sa rozhodlo podeliť sa o svoju diagnózu, aby predišlo špekuláciám a v nádeji, že to môže prispieť k verejnému porozumeniu pre všetkých postihnutých rakovinou na celom svete.“

Vyhnite sa špekuláciám

King dostal chválu za to, že bol otvorený o svojom benígnom stave prostaty a lekári povedali, že mnohí ľudia z verejnosti prišli s príznakmi.

Palác dodal, že Charles sa rozhodol podeliť o svoju diagnózu rakoviny, „aby zabránil špekuláciám a v nádeji, že to pomôže verejnosti porozumieť všetkým, ktorí sú postihnutí rakovinou na celom svete“.

Diagnóza predĺži hlavný nedostatok kráľovskej rodiny spôsobený Charlesovým zákrokom prostaty a takmer súčasnou hospitalizáciou Catherine, princeznej z Walesu.

Catherine (42), manželka Charlesovho syna a následníka trónu princa Williama, podstúpila operáciu žalúdka v tej istej nemocnici, kde sa liečil Charles.

Odišiel minulý pondelok, v rovnaký deň ako Charles, po dvojtýždňovom pobyte a do verejných povinností sa vráti až koncom marca.

Jej manžel William (41) dočasne vycúval z plánovaných zásnub, aby sa mohol starať o ich tri deti.

Počas neprítomnosti páru sa kráľovná Camilla, 76-ročná Charlesova manželka, stala najviditeľnejšou tvárou kráľovskej rodiny.

Čítať | Vystupňovanie: Kráľovná Camilla preberá vládu pri záchrane kráľa Charlesa

Očakáva sa, že William sa tento týždeň vráti ku kráľovským povinnostiam.

Počas Catherininho chirurgického zákroku Kensingtonský palác bez upresnenia trval na tom, že jej stav nesúvisí s rakovinou.


Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close