svet

Čína chce narušiť vývoj vakcíny proti koronavírusom, uviedol americký senátor. USA by mali dôkazy

Čína sa snaží zámerne spomaliť alebo narušiť vývoj vakcíny covid-19 v západných krajinách. Toto hovorí americký senátor Rick Scott, že aj Spojené štáty majú dôkaz.

Musíme túto vakcínu vyrobiť. Bohužiaľ máme dôkazy, že sa komunistická Čína snaží sabotovať alebo spomaliť„Scott povedal v britskom televíznom rozhovore BBC.

Dôkazy neodhalil

Konkrétne neodpovedal na otázku, o aké dôkazy ide. Informoval o úmysloch Číny zo spravodajských služieb.

Vakcína je skutočne dôležitá pre nás všetkých, aby sa hospodárstvo mohlo znova začať. Verím, že ak uspejú najprv v Anglicku alebo kdekoľvek inde, budú zdieľať. Komunistická Čína nebude zdieľať“, Thinks Scott.

Britská farmaceutická spoločnosť AstraZeneca tento týždeň oznámila, že začína vyrábať potenciálnu vakcínu covid-19. Hoci klinické skúšanie vakcíny ešte nebolo ukončené a nie je isté, či bude vakcína účinná, spoločnosť chce mať zásoby v prípade, že testy budú úspešné.

Správa Trumpa dlho kritizovala Čínu za jej prístup k epidémii Covid-19. Nový druh koronavírusu sa objavil na konci minulého roka v čínskej centrálnej provincii Hubei, odkiaľ sa rozšíril do celého sveta.

Trump obviňuje Číňanov

Trump obviňuje čínskych úradníkov, že sa v prvej fáze snažili skryť informácie o koronavíruse. Čínska národná zdravotná komisia však dnes vydala komplexnú správu, v ktorej sa uvádza, že Peking poskytoval informácie včas a transparentne.

Pripomenul, že Čína „nečakala“ a dobrovoľne poskytla Svetovej zdravotníckej organizácii (WHO) a iným krajinám genetický kód pre nový typ koronavírusu.

Správa tiež naznačuje, že čínske úrady začali 3. januára denne podávať správy o stave koronavírusu WHO a že o tom diskutoval vedúci čínskeho centra pre kontrolu a prevenciu chorôb. so svojím americkým kolegom 4. januára.

Coronavirus a Covid – 19

(function(d, s, id){ var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0]; if (d.getElementById(id)) { return; } js = d.createElement(s); js.id = id; js.src = "https://connect.facebook.net/en_US/sdk.js"; fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs); }(document, 'script', 'facebook-jssdk'));

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close