Kvalifikácia na Euro 2024: Ronaldo a spol. Brunov gól vychytal výhru Portugalska 1:0 nad Slovenskom

Bruno Fernandes dosiahol piate víťazstvo Portugalska za sebou v kvalifikácii o Euro 2024 piatkovou výhrou 1:0 nad Slovenskom v Bratislave.

Zverenci Roberta Martineza v skupine J neinkasovali ani jeden gól, strelili 15 gólov a majú päťbodový náskok pred súpermi, ktorí sú na druhom mieste po tom, čo boli prvýkrát premožení.

Keďže sa zranil obranca Pepe (40), tréner Portugalska sa rozhodol pre 19-ročného obrancu Benficy Antonia Silvu do stredu obrany po boku Rubena Diaza.

Stalo sa: Slovensko vs Portugalsko najvýznamnejšie udalosti

Cristiano Ronaldo, ktorý absolvoval svoj 201. štart v Portugalsku vo veku 38 rokov, skóroval v kvalifikácii majstrovstiev sveta proti Slovensku v roku 2005, jeden z rekordných 850 gólov v kariére.

Bývalý útočník Manchestru United a Realu Madrid debutoval za Portugalsko v roku 2003 a má na konte viac medzinárodných gólov a vystúpení ako ktorýkoľvek iný hráč so 123.

Martin Dúbravka zachraňoval slabú snahu stredopoliara po strele Fernandeza po chybe slovenskej obrany.

Bola to jedna z mála šancí v prvom polčase, keď sa Slovensko držalo v tesnom závese, no domáci šli dopredu, keď prudký nájazd Lukasza Haraslina obmietol z bližšej žrde.

O chvíľu neskôr Fernandes posunul Portugalsko do vedenia, keď z tesného uhla vŕtal do vzdialenejšieho rohu, čo bol jeho tretí gól v kvalifikačnej kampani a poslal hostí dopredu do prestávky.

Ronaldo mohol po hodine zdvojnásobiť vedenie Portugalska, potom preklopil Dúbravku, keď sa pokúsil nasmerovať loptu domov, aby si vyslúžil žltú kartu.

Do konca zostávajúceho 15 minút premárnil útočník ďalšiu dobrú šancu, keď Dúbravka pohodlne zachránil svoju blízku tyč, ale Portugalsko si víťazstvo udržalo.

Víťazi Eura 2016 v pondelok vo svojej ďalšej kvalifikácii hostí Luxembursko, kým Slovensko privíta Lichtenštajnsko.