Svet

Čínske pilotované mesačné pristávacie lietadlo vo vývoji: CMSA-Xinhua

Lin Shiqiang, zástupca riaditeľa Čínskej vesmírnej agentúry s posádkou, hovorí počas tlačovej konferencie v stredisku na spustenie satelitu Jiuquan v severozápadnej Číne 24. apríla 2024. (Xinhua/Bei He)

JIUQUAN 24. apríla (Sin-chua) – Čínska pristávacia misia na Mesiaci prebieha hladko, pretože jej komponenty prechádzajú výskumom a vývojom podľa plánu, povedal v stredu na tlačovej konferencii vysoký predstaviteľ Čínskej vesmírnej agentúry s posádkou (CMSA). .

Lin povedal, že projektový vývoj hlavných leteckých produktov, ako je nosná raketa Long March-10, bezpilotná kozmická loď Mengzhou, lunárny lander Lanyu a lunárny pristávací oblek, bol dokončený a výroba ich prototypu a testy prebiehajú. Xiqiang, zástupca riaditeľa CMSA.

Vývoj mechanických a tepelných testovacích produktov pre bezpilotnú kozmickú loď a lander je v podstate dokončený, rôzne raketové motory sú v pozemnom testovaní a pilotovaná lunárna sonda Wenchang je vo výstavbe, poznamenal.

Plány pre bezpilotné mesačné rovery a mesačné povrchové užitočné zaťaženie požadované od verejnosti sa zvažujú, povedal.

Na rozdiel od misie vesmírnej stanice si misia na pristátie na Mesiaci vyžaduje, aby astronauti ovládali prevádzku kozmickej lode Mengzhou a pristávacieho modulu Lanyu, uviedol zástupca riaditeľa. Landerov rodokmeň.

Medzi ďalšie požiadavky na výcvik patrí výstup z kozmickej lode a vstup na mesačný povrch, chôdza s váhou na jednu šestinu zemskej gravitácie, diaľkové riadenie lunárneho roveru, ako aj vŕtanie, odber vzoriek a vedecký prieskum mesačného povrchu.

„Plodný prieskum Mesiaca je náročný, inovatívny a špičkový vedecko-technický projekt. Budeme pokračovať vo vývoji a výrobe koordinovaným spôsobom, aby sme dosiahli plánované ciele misie,“ dodal.

V roku 2023 začala Čína misiu na pristátie na Mesiaci v rámci svojho programu bezpilotného prieskumu Mesiaca, ktorého cieľom je pristáť ľudí na Mesiaci do roku 2030.

READ  Driver Superhaach Star Apprentice Driver v hodnote 90 miliónov dolárov

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close