Svet

Prezident Biden podpísal 300 miliónov dolárov za obranu pre Ukrajinu

Prezident Biden podpísal rekordný zákon o obrannej politike USA, ktorý povoľuje ročné vojenské výdavky vo výške 886 miliárd dolárov vrátane 300 miliónov dolárov na pomoc Ukrajine.

„Táto legislatíva poskytuje kritickým úradníkom, ktorí musia vybudovať armádu potrebnú na zabránenie budúcim konfliktom, a zároveň podporovať členov služby a ich manželov a rodiny, ktorí vykonávajú túto misiu každý deň,“ povedal Biden v piatok večer.

Zákon o autorizácii národnej obrany (NDAA) prešiel minulý týždeň Kongresom, pričom Senát kontrolovaný demokratmi ho schválil silnou dvojstrannou väčšinou 87 ku 13.

Snemovňa reprezentantov hlasovala v pomere 310 ku 118 za.

Návrh zákona pokrýva všetko od zvyšovania platov pre všetkých členov služby až po nákup vojnových lodí, ktoré potrebuje širšia armáda USA.

Rekordná hodnota 886 miliárd dolárov predstavuje 3-percentný nárast oproti minuloročnému rozpočtu.

Návrh zákona povoľuje 300 miliónov dolárov pre Iniciatívu obrannej pomoci Ukrajine, čo je mizerná suma v porovnaní s 61 miliardami dolárov, ktoré Biden požiadal Kongres o pomoc Ukrajine v boji proti rozsiahlej invázii zo strany Ruska.

Republikáni predtým odmietli schváliť veľkú sumu, demokrati nesúhlasili s výrazným sprísnením hraničných a imigračných zákonov.

READ  Mladí lídri vyzvali, aby sa zapojili do boja proti klimatickej spravodlivosti, keď Letná škola v Nairobi spúšťa tretie konzorcium

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close