Svet

Čínsky Si Ťin-pching zasadil vyraďovací úder kedysi silnej frakcii Ligy mládeže

Keď Si Ťin-pching začína svoje tretie funkčné obdobie s väčšou mocou ako ktorýkoľvek vodca od Mao Ce-tunga, čelí problémom od zlej ekonomiky až po vlastnú politiku COVID-19, ktorá zahnala Čínu do kúta a oslabila vzťahy so Západom. .

Cvičište

„Frakcia“ označuje dôstojníkov vo vedúcich funkciách v Lige mládeže, ktorá verbuje a trénuje niektorých z najchytrejších čínskych študentov, najmä študentov stredných a vysokých škôl, a tradične slúži ako podporný orgán pre stranu.

Rozpočet mládežníckej ligy sa znížil zo 700 miliónov juanov (96 miliónov USD) v roku 2012 na 260 miliónov juanov v roku 2021, uvádzajú oficiálne údaje.

Počet členov sa za rovnaké obdobie znížil z približne 90 miliónov na približne 74 miliónov.

Komunistická strana Číny má približne 97 miliónov členov.

„Ako organizácia vedená stranou stratila CYL svoj vplyv ako pôda pre vodcov,“ povedal Dali Yang, politológ z Chicagskej univerzity.

„Už teraz však tvrdo pracuje na tom, aby sa prispôsobil meniacim sa politickým podmienkam,“ povedal s tým, že mládežnícky klub si vybudoval prítomnosť na sociálnych sieťach, apeluje na nacionalistickú hrdosť a zapája sa do občianskych aktivít.

Liga mládeže je aktívna v útokoch na zahraničné značky, ktoré sú v Číne obvinené zo zlého správania, ako je napríklad falošná reklama.

Minulý rok západní novinári uviedli, že sa im vyhrážali smrťou po tom, čo ich pobočka v centrálnej provincii Henan požiadala svojich sledovateľov na sociálnych sieťach, aby nahlásili miesto pobytu reportéra BBC, ktorý informoval o rozsiahlych záplavách.

Mládežnícka liga v stredu neodpovedala na žiadosť o vyjadrenie.

READ  Putin dvoril Erdoganovi s plánmi smerovať viac ruského plynu cez Turecko

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close