Svet

Cirkev požehná „božského influencera“: Jeho telo sa nerozloží ani po niekoľkých rokoch

Farár Carlos Acácio Gonçalves Ferreira k tomu poznamenal: „Bude to vôbec prvýkrát v histórii, keď máme tú česť mať svätého oblečeného v rifliach, športovej obuvi a svetri.“

Hrob mladého muža, ktorý zomrel na leukémiu v roku 2006, bol znovuotvorený. Požehnaný bude 10. októbra 2020. Video, ktoré vodcovia cirkvi plánujú teraz natočiť, má dokázať, že hovoria pravdu.

Zdroj: Facebook / Carlo Acute PH

Podľa vaticannews.va jeho viera, ktorú citovala jeho matka, tiež svedčí o jeho viere: „Šťastie znamená pozerať sa na Boha, zatiaľ čo smútok a horkosť hladujú samy v seba.“. Niet preto divu, že ho cirkev už dávno vyhlásila za patróna talianskej mládeže. Mladí ľudia z katolíckej cirkvi ho volajú „božský vplyvník“.

K eucharistickým zázrakom patria aj takzvaní hostia, keď veriaci počas bohoslužby dostávajú oblátky a víno a veria, že sa v ich ústach premenia na telo Kristovo – teda na ľudské tkanivo.

Pred smrťou pripravoval Carlo katalóg zázrakov, ktorý mal mať podobu webovej stránky.

Telo spoločnosti Acutis však už nie je úplné. Odstránili im srdce a uložili ich na bezpečné miesto. Je to preto, že pozostatky tela možno uctievať ako relikviu. Priestor, kde bude vystavené Carlovo srdce, sa pravdepodobne stane obľúbeným pútnickým miestom.

READ  Stanislaw uzamknutý v psychiatrii kvôli krádeži kávy: Usvedčil veľké škody, spôsobuje to závraty

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close