Svet

Cirkev požehná „božského influencera“: Jeho telo sa nerozloží ani po niekoľkých rokoch

Farár Carlos Acácio Gonçalves Ferreira k tomu poznamenal: „Bude to vôbec prvýkrát v histórii, keď máme tú česť mať svätého oblečeného v rifliach, športovej obuvi a svetri.“

Hrob mladého muža, ktorý zomrel na leukémiu v roku 2006, bol znovuotvorený. Požehnaný bude 10. októbra 2020. Video, ktoré vodcovia cirkvi plánujú teraz natočiť, má dokázať, že hovoria pravdu.

Zdroj: Facebook / Carlo Acute PH

Podľa vaticannews.va jeho viera, ktorú citovala jeho matka, tiež svedčí o jeho viere: „Šťastie znamená pozerať sa na Boha, zatiaľ čo smútok a horkosť hladujú samy v seba.“. Niet preto divu, že ho cirkev už dávno vyhlásila za patróna talianskej mládeže. Mladí ľudia z katolíckej cirkvi ho volajú „božský vplyvník“.

K eucharistickým zázrakom patria aj takzvaní hostia, keď veriaci počas bohoslužby dostávajú oblátky a víno a veria, že sa v ich ústach premenia na telo Kristovo – teda na ľudské tkanivo.

Pred smrťou pripravoval Carlo katalóg zázrakov, ktorý mal mať podobu webovej stránky.

Telo spoločnosti Acutis však už nie je úplné. Odstránili im srdce a uložili ich na bezpečné miesto. Je to preto, že pozostatky tela možno uctievať ako relikviu. Priestor, kde bude vystavené Carlovo srdce, sa pravdepodobne stane obľúbeným pútnickým miestom.

READ  Michiganská polícia spustila previerku po tom, čo policajti použili obrázky černochov na cvičenie | Michigan

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close