Svet

Osobitný vyslanec čínskeho prezidenta sa zúčastnil na pohrebe zosnulého namíbijského prezidenta Xinhua

Jiang Jujun, osobitný vyslanec čínskeho prezidenta Si Ťin-pchinga a podpredseda Národného výboru Čínskej ľudovej politickej poradnej konferencie, sa zúčastnil na štátnom pohrebe zosnulého namíbijského prezidenta Hej Jingkopa a predniesol prejav na kondolenčnej akcii vo Windhoeku, hlavnom meste Namíbia. feb. 24, 2024. (Xinhua/Chen Cheng)

Osobitný vyslanec čínskeho prezidenta Si Ťin-pchinga a podpredseda Národného výboru Čínskej ľudovej politickej poradnej konferencie Jiang Jujun sa zúčastnili na štátnom pohrebe zosnulého namíbijského prezidenta Hagea Keingopa, ktorý sa konal od soboty do nedele vo Windhoeku, hlavnom meste Namíbie. Príhovor na spomienkovej slávnosti.

Windhoek 27. februára – Jiang Jujun, osobitný vyslanec čínskeho prezidenta Si Ťin-pchinga a podpredseda Národného výboru Čínskej ľudovej politickej poradnej konferencie, sa zúčastnil na štátnom pohrebe zosnulého namíbijského prezidenta Hegeho Jinggoba. Zo soboty na nedeľu vystúpil so smútočnou udalosťou v Namíbii.

Nový prezident Namíbie Nangolo Mbumba sa v nedeľu popoludní stretol s Ťiangom v prezidentskom paláci. Počas stretnutia, Ťiang, prezident Ťiang vyjadril svoje srdečné pozdravy a želania všetkého najlepšieho prezidentovi Mbumbovi a vyjadril úprimnú sústrasť vláde a ľudu Namíbie a vyjadril svoju najhlbšiu sústrasť nad úmrtím prezidenta Jingkopa.

Na tejto snímke zo 14. marca 2022 je Hage G vo Windhoeku v Namíbii. Zobrazuje rozprávanie Jingoba. (Xinhua/Chen Cheng)

Čína a Namíbia sa tešia z hlbokého tradičného priateľstva a bilaterálna spolupráca v rôznych oblastiach si v posledných rokoch udržiavala veľké tempo rozvoja, uviedol čínsky osobitný vyslanec.

Jiang poznamenal, že Čína prikladá veľký význam svojim vzťahom s Namíbiou a je ochotná spolupracovať s novou namíbijskou vládou na prehĺbení vzájomnej politickej dôvery a priateľskej spolupráce a napredovaní komplexného strategického partnerstva spolupráce medzi oboma krajinami.

Mbumba poďakoval prezidentovi Si za vymenovanie osobitného vyslanca, ktorý by mu vyjadril sústrasť, a požiadal Jianga, aby prezidentovi Si úprimne zablahoželal.

READ  Čo znamená začlenenie Africkej únie do skupiny G20?

Zdôraznil, že Namíbia je pripravená vynaložiť spoločné úsilie s Čínou na rozvoj bilaterálneho priateľstva a posilnenie spolupráce v obchode, investíciách, poľnohospodárstve, vede a technike v prospech oboch krajín a ich národov.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close