Svet

William a Harry odchádzajú na pohovor s BBC, ktorá „podvádza“ princeznú Dianu

Rozhovor Martina Bašíra s princeznou Dianou vyvolal v posledných rokoch jeho života „strach, paranoju a osamelosť“ a princ William dôrazne odsúdil vzťah BBC s princom z Walesu.

Jeho brat, vojvodovi zo Sussexu, povedal: „Účinok kultúry vykorisťovania a nemorálnych praktík mu nakoniec vzal život.“

Rozhorčení bratia vydali o aktivitách BBC tvrdé vyhlásenia Vyšetrovaním sa zistilo, že vysielateľ zakrýval „podvodné správanie“. Novinár Bashir v roku 1995 použil ako nadpis rozhovor s ich matkou.

Zdroj: BBC

Princ Harry v samostatnom vyhlásení uviedol: „Naša matka je neuveriteľná žena, ktorá svoj život zasvätila službe. Je flexibilná, odvážna a nepochybne čestná.

Účinok kultúry vykorisťovania a neetických praktík jej nakoniec vzal život. Za tých, ktorí prevzali určitý druh zodpovednosti, ďakujeme, že ste ich vlastnili.

„Je to prvý krok k spravodlivosti a pravde.“ Čo ma však najviac znepokojuje, je to, že podobné praktiky – a ešte horšie – stále pretrvávajú dodnes.

Potom je teraz väčší ako predajná stanica, sieť alebo vydavateľstvo. Z tohto dôvodu prišla naša matka o život a nič sa nezmenilo.

„Zachovaním jej dedičstva zachovávame všetkých nás a zachovávame dôstojnosť, s ktorou žila. Budeme si pamätať, o koho išlo a za čo sa postavila.“

Vyšetrovanie lorda Tysona zistilo, že BBC zakryla Bašírov klam a „stratila vysoké štandardy čestnosti a transparentnosti“.

V roku 1995 novinár „závažne porušil“ pokyny producenta BBC týkajúce sa priblíženia sa k princeznej, ktorá sfalšovala bankové výpisy a ukázala ich Dianinmu bratovi Earlovi Spencerovi.

BBC napísala kráľovskej rodine list, v ktorom sa ospravedlňuje za okolnosti spojené s rozhovorom, v ktorom Diana povedala: „Na tejto svadbe sme boli traja, takže to bolo trochu preplnené“, odkaz na Camilu Parker Bowlesovú – ktorá neskôr sa oženil s Karlom.

READ  Nezákonné zabíjanie, svojvoľné zatýkanie, mučenie a gangy...

2,59888643

Zdroj: PA Images

Osobné vyjadrenia smútku boli zaslané kráľovnej, princovi z Walesu, lordom z Cambridge a Sussexu a Dianinmu bratovi Charlesovi Earlovi Spencerovi.

Earl uviedol, že „robí hranicu“ medzi rozhovorom Panorama s jeho sestrou a jeho smrťou o dva roky neskôr.

Dôsledky rozhodnutia princeznej zomrieť pri autonehode v Paríži 31. augusta 1997, uviedol včera na panoramatickej udalosti.

Diana a jej priateľ Dodi Faith boli zabití pri autonehode v metre Bond de l Alma, keď ich prenasledovali paparazzi.

V čase svojej smrti bola princezná rok rozvedená, pretože na verejnosť prišli posledné fázy rozpadu manželstva.

Vo vyhlásení lorda Tysona sa uvádzalo: „Tým, že pán Bashir ukázal Faller Waller a Jebson / Aylard správy Earlovi Spencerovi a informoval ho o ich obsahu, podviedol a zariadil stretnutie s princeznou Dianou. Tým, že sa pán Bashir priblížil k princeznej Diane týmto spôsobom, dokázal ho presvedčiť, aby súhlasil s poskytnutím pohovoru. „

# Otvoriť Stlačte

Žiadna správa nie je zlou správou
Podporte časopis

Váš Príspevky Pomôžte nám držať krok s dôležitými príbehmi pre vás

Podporte nás hneď teraz

2,59898288

Earl Spencer, princezná z Walesu, brat zosnulého Diany, hovorí, že „robí hranicu“ medzi rozhovorom Panorama so svojou sestrou a jej smrťou o dva roky neskôr

Zdroj: BBC

Vyšetrovanie BBC z roku 1996, ktoré sa týkalo tejto aféry, viedol bývalý generálny riaditeľ Lord Tony Hall, ktorý bol v tom čase riaditeľom spravodajstva a spravodajstva BBC, a ďalšia senior manažérka Anne Slomanová, ktorú Lord Tyson označil za „tragicky zbytočnú“.

Lord Hall sa ospravedlnil: „Urobil som chybu, keď som dal Martinovi Bashirovi výhodu pochybnosti. Jeho verdikt sa zdal rovnako hlboko poľutovaniahodný ako ja.“

Rukou napísaný odkaz od Diany v zošite Kensingtonského paláca, ktorý bol súčasťou dôkazov vo vyšetrovaní, uviedol, že Bashir jej nepredložil žiadne dokumenty ani jej neposkytol žiadne informácie, ktoré „predtým som nepoznal“.

READ  Register - Zahraničie - Pokiaľ ide o Ukrajinu, národnostné menšiny nepotrebujú ochranu

Uviedol, že sa rozhovoru zúčastnil „bez zbytočného tlaku“ a že „v tejto veci nie je ľúto“.

Bašír sa ospravedlnil za falšovanie dokumentov a uviedol, že to bol „nezmysel“ a „je mi to veľmi ľúto“, ale „to nemalo žiadny vplyv na osobnú vôľu princeznej Diany zúčastniť sa rozhovoru“.

Povedal, že „bude na tento rozhovor vždy hrdý“.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close