Futbal: Futbalisti futbalistov-Fernandeza zvíťazili nad Slovenskom 1:0 v kvalifikácii Euro.

BRATISLAVA (Reuters) – Portugalčan Bruno Fernandes skóroval v prvom polčase a v piatkovom zápase kvalifikácie o Euro 2024 vyhral nad Slovenskom 1:0, keď si po piatich zápasoch udržal perfektnú bilanciu a pred svojimi súpermi v J-skupine sa posunul o päť bodov. .

Fernandes si pripomenul 29. narodeniny tretím gólom v kvalifikácii na Euro 2024 a porazil Martina Dúbravku na svojom vzdialenejšom poste dve minúty pred polčasom.

Portugalsko malo proti Slovensku rozkolísaný štart, dve dobré šance sa v priebehu 15 minút dostali od útočníka Roberta Polívku a krídelníka Lukasza Haraslina.

Haraslin bol len pár centimetrov od otvorenia skóre, keď sa zápas blížil ku koncu prvého polčasu, keď jeho strela z hranice šestnástky minula pravú žrď.

Ale po tom, čo Fernandez prenechal portugalskému trénerovi Robertovi Martinezovi tím, vyzerali v druhom polčase ako zvyčajne, dominovali a snažili sa zvýšiť svoj náskok, zatiaľ čo Slovensko si udržalo jednogólové manko.

Portugalsko, ktoré v pondelok hostí Luxembursko, je na úrovni Slovenska s 15 bodmi a tretieho Luxemburska s 10 bodmi po výhre nad Islandom 3:1. Slovensko sa uchádza o postup do tretieho európskeho finále za sebou.

Oba tímy sa opäť stretnú 13. októbra v Porte.

(Správa Anita Kopilinska v Gdansku; strih Ken Ferris)

READ  Recenzia: Leaving to Remain - Cineeuropa