Technológie

Čo sa deje v Last of Us Factions, samostatnej multiplayerovej hre Naughty Dog pre PS5?

Obrázok: Busch Square

Ak by sa hralo, stavili by sme, že naše celoživotné úspory sa ukážu, keď sme minulú noc prepadli Ukážka PS, ktorý bol posledným z našich oddielov. Naughty Dog nám v skutočnosti nedal oficiálny názov projektu, takže veľa používame recykláciu fanúšikov – ale aby bolo jasné, máme na mysli online samostatný spin-off štúdia. je vo vývoji. Je pravdepodobné, že bude korunovým klenotom stratégie služieb Sony naživo a bude mať mnohonásobne vyšší rozpočet ako tituly. boli Oznámené ako Fairgame$ a Concorde – ani jeden z nich hru neukazuje.

Tak čo sa deje? No, v roku 2019 – to sú vlastne štyri roky – potvrdilo, že na rozdiel od pôvodného The Last of Us, The Last of Us: Part II bude v sérii hra len pre jedného hráča. Potvrdilo to vtedy, že režim si začal žiť vlastným životom a že projekt vypína ako plnohodnotné vydanie, aby sa mohol sústrediť na dokončenie hlavnej kampane. „Sme veľkým fanúšikom Factions, rovnako ako zvyšok našej komunity, a tešíme sa, že môžeme zdieľať viac, keď bude pripravený,“ stálo v tom čase.

Rýchlo vpred štyri roky, úspešný televízny seriál a kompletný remake pôvodnej hry pre PS5 a PC, stále nie sme o nič múdrejší. V roku 2020 tvorca série Neil Druckman sľúbil, že hra pre viacerých hráčov bude „stojiť za to čakať“, potom povedal, že sa neukáže, kým „je pripravená“ v roku 2021. V roku 2022 povedal, že ide o „najväčšie úsilie“ vývojára a podelil sa o nejaké konceptuálne umenie, pričom sľúbil, že ďalšie budú oznámené v roku 2023. V januári sme dostali druhý koncept umenia, ale teraz sme v máji. Veľká výstavná skriňa PS a my sme ju nenazreli – napriek častým prísľubom, že čoskoro prídu ďalšie informácie.

Naughty Dog sa tento týždeň nedostal na sociálne siete, okrem propagácie svojich crossoverových skinov Destiny 2 a tvorca seriálu Neil Druckmann sa nevyjadril – hoci bol nepochybne zaplavený otázkami. Titul sa pravdepodobne znovu objaví v priebehu budúceho mesiaca Festival letných hier – tam bol minulý rok ohlásený The Last of Us: Part I – ale bolo by zvláštne, keby Sony zahodila vlastnú udalosť v prospech samostatného podujatia. Minulý rok nekonala tlačovú konferenciu, takže Druckmannovo cameo dávalo v tomto kontexte väčší zmysel.

Je to jednoznačne ambiciózne, neuspokojivé úsilie – nie sme si istí, ako môže Naughty Dog preniesť svoju ochrannú známku na titul, ktorý sa spolieha na pravidelné aktualizácie obsahu. Ale v určitom momente nás štúdio musí prestať prenasledovať a ukázať nám, čo v ňom je. Vývojár sa blíži k pol dekáde na projekte – ktorý zahŕňa aj úlohu v kriticky uznávanej televíznej relácii A Filmový trhák odkedy bol ohlásený – stále nie je jasné, kedy vyjde.

Skutočnou soľou do rany sú jednoznačne nedokončené Fairgame$ a Concord boli Považuje sa za dostatočne dobré na to, aby sa objavilo počas včerajšieho predstavenia PS Showcase. Menovite The Last of Us Frakcie Viac a viac Ďaleko ako títo dvaja?

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close