Hlavné správy

CORONAVÍRUS Nemecko identifikovalo rizikové oblasti v 11 krajinách Európskej únie

Berlín varuje pred zvýšeným rizikom infekcie v niektorých regiónoch v Českej republike, Maďarsku, Rakúsku, Francúzsku, Chorvátsku, Holandsku, Dánsku, Portugalsku, Rumunsku, Slovinsku a Írsku. Nemecko tiež zahrnulo do aktualizovaného zoznamu celé Spojené arabské emiráty vrátane Dubaja.

Nemecko považuje za rizikové celé Česko s výnimkou Ústeckého a Moravskosliezskeho kraja. V Portugalsku existuje vyššie riziko infekcie v širšom okolí hlavného mesta Lisabon, v Írsku v dublinskom regióne, v Rakúsku je ako riziková označená spolková krajina Vorarlberg, v Holandsku provincia Utrecht, vo Francúzsku regióny Bretónsko, Normandia a Centre-Val de Loire.

Viac informácií o koronavíruse nájdete aj na Facebooku

Nemecké ministerstvo zahraničných vecí vydalo v stredu večer varovanie pred cestovaním do všetkých oblastí v krajinách, ktoré RKI označila za rizikové. Aj keď toto varovanie neznamená zákaz, malo by slúžiť na odradenie ľudí od cestovania.

Po vypuknutí pandémie COVID-19 vydalo Nemecko 17. marca po prvýkrát globálne varovanie pred turistickými výletmi do zahraničia. V polovici júna ho odvolali pre 30 európskych krajín, ale kvôli rastúcemu počtu infekcií musel Berlín zoznam za pár týždňov prehodnotiť. Cestujúci prichádzajúci z rizikových oblastí musia byť pred alebo po príchode do Nemecka testovaní na prítomnosť nového koronavírusu.

READ  Strieľať na pohľad alebo im dať priestor? Slovensko rieši, čo s medveďmi po smrti ženy

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close