Hlavné správy

CORONAVÍRUS Nemecko identifikovalo rizikové oblasti v 11 krajinách Európskej únie

Berlín varuje pred zvýšeným rizikom infekcie v niektorých regiónoch v Českej republike, Maďarsku, Rakúsku, Francúzsku, Chorvátsku, Holandsku, Dánsku, Portugalsku, Rumunsku, Slovinsku a Írsku. Nemecko tiež zahrnulo do aktualizovaného zoznamu celé Spojené arabské emiráty vrátane Dubaja.

Nemecko považuje za rizikové celé Česko s výnimkou Ústeckého a Moravskosliezskeho kraja. V Portugalsku existuje vyššie riziko infekcie v širšom okolí hlavného mesta Lisabon, v Írsku v dublinskom regióne, v Rakúsku je ako riziková označená spolková krajina Vorarlberg, v Holandsku provincia Utrecht, vo Francúzsku regióny Bretónsko, Normandia a Centre-Val de Loire.

Viac informácií o koronavíruse nájdete aj na Facebooku

Nemecké ministerstvo zahraničných vecí vydalo v stredu večer varovanie pred cestovaním do všetkých oblastí v krajinách, ktoré RKI označila za rizikové. Aj keď toto varovanie neznamená zákaz, malo by slúžiť na odradenie ľudí od cestovania.

Po vypuknutí pandémie COVID-19 vydalo Nemecko 17. marca po prvýkrát globálne varovanie pred turistickými výletmi do zahraničia. V polovici júna ho odvolali pre 30 európskych krajín, ale kvôli rastúcemu počtu infekcií musel Berlín zoznam za pár týždňov prehodnotiť. Cestujúci prichádzajúci z rizikových oblastí musia byť pred alebo po príchode do Nemecka testovaní na prítomnosť nového koronavírusu.

READ  Pompeo bol prvým ministrom zahraničných vecí USA, ktorý navštívil Západný breh

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close