šport

Cristiano Ronaldo trénoval Portugalsko, keďže Al Nasser sa snaží preniesť formu do kvalifikácie na Euro

Cristiano Ronaldo bol v tejto sezóne pre Al Nassera v predvídateľne skvelej forme, na čele rebríčka gólov a asistencií Saudi Pro League.

Ronaldo strelil gól po tom, čo prehral Stevena Gerrarda s Al Etifaq v úvodnom kole a vytiahol bezgólovú remízu pri Nasserovej šokujúcej domácej porážke, aby prekvapil najlepšieho hráča Al Thaouna.

Po hetriku a asistencii pri výhre Al Fateha 5:0 nasledovala ortéza a ďalšia asistencia pri výhre 4:0 nad Al Shabaab, pred ďalším gólom a dvomi asistenciami pri dôraznej výhre 5:1 nad Al Hazem. .

Po týchto skorých neúspechoch strelil Nasser 14 gólov v troch zápasoch, Ronaldo sa podieľal na 10, nerátajúc jeho asistenciu pri napínavom víťazstve nad šampiónom SAE Shababom Al Ahlim, ktorý si zaknihoval Nasserovo miesto v skupinovej fáze Ázijskej Ligy majstrov.

Ronaldo sa teda tento týždeň naplno pripojil k svojim medzinárodným kolegom a bol pripravený pomôcť Portugalsku upevniť si priľnavosť v skupine J v kvalifikácii na Euro 20204.

Portugalsko vyhralo všetky štyri doterajšie zápasy, strelilo 14 gólov a ani jeden neinkasovalo, pričom Ronaldov príspevok bol kľúčový pre ich pôsobivú kampaň.

Medzinárodná budúcnosť tohto superhviezdneho útočníka bola spochybnená, keď ho v zápase posledných 16 zápasov MS 2022 proti Švajčiarsku nahradil bývalý portugalský manažér Fernando Santos. – Taktika.

Odkedy bol Roberto Martinez vymenovaný za Santosovho nástupcu, Ronaldo nastúpil na všetky štyri zápasy a strelil päť gólov, vrátane posledného víťaza proti Islandu v júni.

Od 38-ročného útočníka sa očakáva, že opäť povedie Portugalsko, začne v piatok večer na Slovensku a potom v pondelok doma proti Luxembursku.

V rámci prípravy na kvalifikačný dvojzápas na Euro 20204 sa Ronaldo a jeho spoluhráči zúčastňujú tréningov v Portugalsku s cieľom rýchlo sa dostať do Nemecka na turnaj v lete budúceho roka.

READ  Novinky a ukážky tímu Rusko vs Slovensko

K nemu sa pridali trojnásobný stredopoliar Manchestru City Bernardo Silva, útočník AC Miláno Rafael Leo a dvojica z Barcelony Joao Felix a Joao Cancelo.

Pozrite si fotogalériu vyššie a pozrite si najlepšie fotografie z tréningov v Portugalsku. Ak používate mobilné zariadenie, kliknite na šípky alebo prejdite prstom na ďalšiu fotografiu.

Aktualizované: 6. septembra 2023, 11:20

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close